Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Miraç Gecesi Cennetin Kapısında Yazılan

  • Konbuyu başlatan Han
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:18
Mira%C3%A7-Gecesi.jpg.webp


Peygamberimiz (s.a.v) diyor ki Baş meleklerden Cebrâil’in şöyle söylediğini nakletti: “La ilahe illallah, Muhammedün Resûlullah (Allah’tan başka ilâh yoktur, Muhammed O’nun kulu ve elçisidir) sözünden daha yüce ve ulu bir söz yeryüzüne inmemiştir.

” Çünkü yer ve gök, dağlar ve ağaçlar, kara ve deniz hep bu sözle ayakta durmaktadır.Dikkat edin, beni dinleyin!.. O söz, gerçek îman ve İslâm sözüdür; o söz Allah’a yakınlaşmaya vesile olan sözdür; o söz, lekesiz kurtuluşu sunan sözdür; o söz, en yüce sözdür. Terazinin bir kefesine bu söz, diğer kefesine de yerler ve gökler konulsa, yine de o söz ağır çeker.

Peygamberimiz (s.a.v) diyor ki:
Miraç gecesi Cennete uğradığımda kapısında şu üç cümlenin yazılı olduğunu gördüm:

Lâ ilâle illallah, Muhammedün Resûlullah (Allah’tan başka İlâh yoktur, Muhammed O’nurı kulu ve elçisidir).

Dünyada iyilik ve kötülük adına ne yaptıysak âhirette onun karşılığını gördük Dünyalık bütün kazancımız sadece (Allah yolunda) yediklerimiz ve içtiklerimiz, bütün zararımız da varislerimize bir aktıklar imizdir. Burada bizi kurtaracak sadece iyi amellerimizdir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular Forum Tarih
Han Dini Hikayeler 0 29

Benzer konular