Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Microsoft, Kumaş Kaplama Akıllı Kalem Üzerinde Çalışıyor

Katılım
16 Tem 2020
Mesajlar
191
Tepkime puanı
437
Puanları
63
Yaş
33
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

fabric-covered-pens.pngMicrosoft’un endüstriyel tasarımcıları her zaman Surface Pen isimli akıllı kalemleri iyileştirmenin yollarını araştırıyorlardı ve son fikirleri sanırsam üretime geçiyor gibi görünüyor. 10 Şubat 2020 tarihinde aldıkları patentleri, uygulaması kolay bir “ELEKTRONİK CİHAZ İÇİN TEKSTİL KAPLAMA” açıklamasını barındırıyor,

surface-pen-patent-723x1024.jpg


Microsoft konu hakkında konuştu:

Patent-Surface-Pen-Hu%CC%88lle-1140x570-1-1024x512.jpg

Elektronik cihazlar için tekstil kaplamalarla ve elektronik cihazlar için tekstil kaplamaları üretme yöntemleriyle ilgili örnekler açıklanmıştır. Bir örnekte, bir elektronik cihaz için bir kumaş kaplama, dikişsiz bir boruya dokunan bir veya daha fazla yapısal elyaf içerir; dikişsiz boru, elektronik cihazın en azından bir bölümünü kapatacak şekilde yapılandırılır. Tekstil kaplama ayrıca bir veya daha fazla ısıyla büzülebilir lif ve / veya dikişsiz boruya dokunmuş bir veya daha fazla yapışkan lif içerir. Isıyla büzüşebilen lifler, dikişsiz boru bir eşik sıcaklığının üzerinde ısıtıldığında büzülür, böylece dikişsiz boruyu elektronik cihaz çevresinde daraltır.
Elbette, Microsoft, Alcantara kaplı dizüstü bilgisayarlarının nasıl sevildiğini kanıtladığı gibi, tekstil kaplamalar konusunda bir hayrandır ve Microsoft, bir cihazı tekstil kaplama ile kaplamanın “görsel olarak çekici bir görünüm ve / veya hoş bir dokunsal kullanıcı arayüzü” sağlayabileceğini belirtiyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)