Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Merkel ve Macron'dan koronavirüs salgını mesajı: Dayanışma için büyük sınav!

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
uye
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,620
Tepkime puanı
6,989
Puanları
113
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Merkel ve Macron'dan koronavirüs salgını mesajı: Dayanışma için büyük sınav!​

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron İngiliz The Independent gazetesine birlikte kaleme aldıkları makalede, koronavirüs salgının dayanışma için en büyük sınav olduğunu vurguladı.​


SON DAKİKA: Merkel ve Macron'dan koronavirüs salgını mesajı: Dayanışma için büyük sınav! - Haberler


Merkel ve Macron'dan pandemide 'dayanışma' mesajı!

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanul Macron'un İngiliz Independent gazetesine ortak bir yazı yazdı. İki lider koronavirüs salgınının "dayanışma için bir büyük bir sınav" olduğunun altını çizdi. Makaleye, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres de katıldı.

Dünyanın 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en kötü ekonomik krizi yaşadığını söyleyen liderler, "Mevcut kriz, yoksulluk ve cinsiyet eşitsizliği ile gibi konularda yirmi yılı aşkın süredir verdiğimiz mücadeleyi yok etme tehdidinde bulunuyor." ifadelerini kullandı.

Uluslararası ilişkilerde 'en iddialı kararların geleceği şekillendirdiğini' vurgulayan liderler, "Bunun uluslararası düzende yeniden, çok taraflılık, hukukun üstünlüğü, iş birliği ve dayanışma ortamı yaratabileceğine inanıyoruz." dedi.

"COVİD-19 HER YERDE TEHDİT"

Liderler, "Sağlık ilk acil durumdur. Covid-19 krizi, nesiller boyu küresel dayanışmanın en büyük sınavıdır. Ve bu bize apaçık bir gerçeği hatırlattı: pandemi karşısında, sağlık sistemimiz ancak en zayıf sağlık sistemi kadar güçlüdür. Covid-19 her yerde insanlar ve ekonomiler bir tehdit."

Makalede liderler, "Kapsamlı aşılamanın küresel bir kamu malı olduğunu kabul ediyor ve bu herkes için erişilebilir olmalı" mesajını verirken, AB ülkelerinde yaşanan aşı gerginliği sebebi hatırlatılarak eleştirilere sebep oldu.

Haberturk
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)