Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mavi Muz / Blue Java Banana

  • Konbuyu başlatan Han
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:35

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
genel
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,476
Tepkime puanı
6,860
Puanları
113
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Mavi Muz / Blue Java Banana

Mavi Muz / Blue Java Banana

Mavi Java olarak da bilinen mavi muz , aynı zamanda Dondurma muz , Hawai muzu , Ney mannan , Krie veya Cenizo gibi isimlerle de anılmaktadır. Güçlü, soğuğa dayanıklı olan muz çeşidi bir olduğu söylenmektedir. Bu tatlı aromatik meyvenin, vanilyalı dondurmayı tadı ve kıvamı vardır.
Mavi Java muzları 4,5 ila 6 metre (15-20 ft) yüksekliğe kadar büyüyebilir. Soğuğa dayanıklıdırlar, güçlü yapıları ve kök sistemleri nedeniyle rüzgara da dayanıklıdırlar . Yaprakların rengi gümüşi yeşildir.Blue Java muzları, 'Yüksek nemli, ılık, zengin topraklar' gibi yerlerde yetişir. Ayrıca gübreleme ve güneş ışığına ihtiyaç duyarlar.Meyve salkımları küçüktür. Meyveler 18 ila 23 cm (7-9 inç) uzunluğundadır ve olgunlaşmadığında karakteristik bir gümüşi mavi renk gösterir. Meyve olgunlaştığında, beyaz kremsi soluk sarıya döner. Dikimden yaklaşık 15 ila 24 ay sonra çiçek açarlar ve 115 ila 150 gün sonra hasat edilebilirler.

Mavi Java muzları, taze yenebilen veya pişirilebilen popüler muzlardır. Vanilya benzeri muhallebi tadı olan hoş kokulu tadı ile bilinirler. Olağandışı mavi renkleri, büyük boyutları ve ılıman iklimlere toleransları nedeniyle süs bitkileri ve gölge bitkileri olarak da popülerdirler. Güney Doğu Asya'dan Kuzey Avustralya'ya yayılım göstermektedir.
 

Prenses

Çok güzel gülümsüyordu, sevmeden geçemedim.
smod
Katılım
8 Tem 2018
Mesajlar
1,848
Tepkime puanı
4,125
Puanları
113
Yaş
28
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

mavi muz da mı var :D
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular