Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mamut Kemiklerinden Yapılmış Evler Nerede Bulunabilir

  • Konbuyu başlatan Han
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:11

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
genel
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,515
Tepkime puanı
6,876
Puanları
113
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Geçmiş dönemlerde kemiklerden yapılmış evler bulunmaktadır. Bu size ilginç gelebilir fakat kemikler tarih boyunca bazı binaların yapı taşı olmuşlardır. Bu kemiklerin büyük bir kısmının üzerinde boya ile oymalarla yapılmış süslemeler de bulunuyor.

Yaklaşık 18.000 yıl önce, Buzul Çağlarının sonuncusu, kuzey yarım kürenin büyük kısmını etkisi altına almıştı. Buzullar, Avrupa ve Kuzey Amerika’da güneye doğru inmişti. Denizler çekilmiş, Asya ve Alaska arasında olduğu gibi insanların ve hayvanların geçtiği kara parçalan ortaya çıkmıştı.

Buzul Çağında yaşayan avcı insanlar, giysi olarak yalnızca hayvan kürklerini kullanıyordu ve bu dondurucu koşullarda yaşamaya alışmışlardı. Mamut kemiklerinden, barınaklar inşa etmişlerdi. Kemiklerden barınakların iskeletini yapmış ve boşlukları derilerle, çimen ve yosunlarla doldurmuşlardı. Erkekler, hayvanlan sürüler hâlinde bataklıklara doğru iter ve orada kapana kıstırdıklarını mızrak veya taşlarla öldürürlerdi.

Avlanmış hayvanların derisini yüzmek için kullanılan aletler genelde çakmak fasından yapılırdı. Bu sert madde fandı şekillerde ve ölçülerde pek çok alet yapmak için yontulabilirdi. Alet yapımında kutlanılan diğer maddeler arasında kemik, boynuz ve Hayvan dikeri sayılabilir.
 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)