Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Makyajın Cilde Zararları

Delikan

Hemen hemen her birimiz gündelik hayatımızda makyaj yapmaktayız. Evet, makyajın bilinen bir zararlı yönü var. Fakat yine de makyajı günlük olarak temizledikten ve o şekilde yattıktan sonra zararını yarı yarıya düşürebiliyoruz. Zira doktorlar bu konu ile alakalı hep şu şekilde bir örneklendirme vermektedirler; “makyaj yapmak aslen çok zararlı değil, önemli olan bu makyaj parçalarını yatarken doğru ürünler ile temizlemektir!” bu yönden düşünüldüğü zaman makyajın günlük bakımlarını doğru bir şekilde yapar ve cildimizden arındırdıktan sonra yatarsak bu tip bir ürünün zararını da fazla görmeyeceğiz! Maddeler halinde sizler için şimdi makyajın cilde zararlarını sıralayalım.

  1. Fondöteni temizlemezseniz dış etkenlerden aldığınız kötü havayı, egzos dumanını, sigara dumanlarını, bakterileri yüzünüzde toplarsınız. Bu da cildinizin hava almamasına ve kirli kalmasına neden olur. bu nedenden dolayı mutlak suretle temizlenmeli ve ciltten tamamıyla arındırılmalıdır.
  2. Makyaj bazını ciltte bırakmanız durumunda tıpkı fondötenden görülen etkiler görülmektedir. Tabii ki bu nasıl kullanmış olmanız ile alakalıdır. Az kullandıysanız akşam temizleme durumuna geçerseniz makyajın pek de zararlı olduğunu görmeyeceksiniz!
  3. Rujla uyumak ve ciltte bırakmak oldukça zararlıdır. Dudak morarmaları, rengin solgunluğu, kuruluk ve çatlaklığın başlıca sebeplerinden bir tanesi rujla uyumaktır. Bunun önüne geçmek için mutlak suretle yatmadan önce rujunuzu temizlemelisiniz.
  4. Maskara! En önemlisi de bu! Çünkü göz çevresinin tamamını ilgi alanına alan bir makyaj türüdür. Temizlenmemesi gibi durumlarda ise bazı zorluk ve sıkıntılar yaşama durumu söz konusudur. Bu sebepten dolayı mutlak suretle temizlenmesi ve ciltten arındırılması gerekmektedir. Kıl köklerini tıkar, gözün hava almasını engeller ve sonu enfeksiyona kadar gider!


Hangi Ürünler ile Cildimi Makyajdan Arındırmalıyım?
Bunun için temel herhangi bir ürün önerimiz yok fakat doğru ve bilindik markaların sunduğu ürünler ile temizleme işlemini yaparsanız tüm sorunların önüne geçmiş olursunuz. Bu sebepten dolayı da makyajınızı mutlaka temizlemeli ve doğru ürünler kullanmalısınız. Jel ve doğal temizleyici ürünler çok sık olarak forumlar da konuşulan ürünlerdir. Bunları araştırdıktan sonra sizlere en yakın olan ürünü belirlemeli ve bu yönde bir temizlik işlemi içerisine girmelisiniz. Emin olun ki sizler doğru ürünü bulduktan sonra hiçbir sorun yaşamadan makyajınız ile alakalı sorunsallardan kurtulmuş olacak, bu sorunların tamamıyla önüne geçmiş olacaksınız.

Sizlere sunduğumuz bu örnekleri en doğru şekilde bilmeye ve öğrenmeye dikkat edin. Temel olarak dikkat edilen ürünler doğru sonuçlar almanızı da tetikleyecektir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular Forum Tarih
Genel Sağlık 0 202

Benzer konular