Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak? 2019 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Milyonlarca Müslüman vatandaş, 2019 Kurban Bayramı ne zaman? olacak sorusunun cevabını öğrenmeye çalışıyor. Bilindiği üzere, İslâm alemini ilgilendiren, yılın ikinci büyük dini bayramına çok az bir süre kaldı.

Erkenden gerekli bilgileri sağlayarak bayram tatili planlarını şekillendirmek isteyen vatandaşların yanında, hayvan satın alacak bireyler de konu hakkında sorgulamalarını arttırdı. Bu yönde, 'Kurban Bayramı ne zaman ve ayın kaçında idrak edilecek?' sorusunun cevabı Google'da en çok dikkat çekenler arasında bulunuyor.

Bu yılın takvimi Diyanet tarafından duyurulurken, 2019 Kurban Bayramı tarihi de kesinleşti. Peki, Mübarek Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Haberimiz aracılığıyla 9 gün bilgisi ile beraber gerekenlere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
5595


Kurban Bayramı için çok az bir zaman kaldı. İslam âlemi için büyük önem arz eden yılın ikinci dini bayramı için geri sayım sürüyor. Kurban yaklaştıkça hazırlıklar da ona göre şekil alırken, konuya yönelik araştırmalar da yoğunluk bir hayli yoğunluk kazandı. Çeşitli tatil planlarının dışında, küçükbaş ve büyükbaş hayvan alımı için 2019 Kurban Bayramı tarihi oldukça merak ediliyor. Zira, çeşitli amaçlarla oluşturulacak planlar için bayramın ne zaman ve ayın kaçında olacağı oldukça önemli bir konu olarak öne çıkıyor.


DİYANET DUYURDU: 2019 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN, AYIN KAÇINDA KUTLANACAK? TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Diyanet, 2019 yılı takvimini paylaşırken, bu yılın Kurban Bayramı tarihini de resmen açıkladı.
Peki, bu yıl bayram tatili 9 gün olacak mı?

Bu yıl Kurban Bayramı , 11 Ağustos ile 14 Ağustos arasında olacak.
Yarım gün tatil olan bayram arifesi ise 10 Ağustos Cumartesi gününe denk geliyor.
2019 Kurban Bayramı takvimi şu şekilde;
  1. 10 Ağustos 2019 Cumartesi Kurban Bayramı Arefesi
  2. 11 Ağustos 2019 Pazar Kurban Bayramı (1.Gün)
  3. 12 Ağustos 2019 Pazartesi Kurban Bayramı (2.Gün)
  4. 13 Ağustos 2019 Salı Kurban Bayramı (3.Gün)
  5. 14 Ağustos 2019 Çarşamba Kurban Bayramı (4.Gün
Bu yıl Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması hakkında henüz net bir gelişme bulunmuyor. 15 ve 16 Ağustos tarihlerine ilişkin bir tatil bilgisi bulunmazken, bu tarihler tatil ilan edildiği taktirde 9 günlük bir tatil süresi olmuş olacak.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)