Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kuran'da Zamanda Yolculuk Mümkün Mü?

Katılım
16 Tem 2019
Mesajlar
117
Tepkime puanı
61
Puanları
28
Yaş
31
Konum
manisa
Web sitesi
bakmis.com
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:


Kuranı Kerim de Büyük Sır, Zaman Yolcusu Gizemi! Zamanda Yolculuk Mümkün Mü? Kutsal Kitabımız Kuranı Kerim içerisindeki Ayetler, İslam Tarihinde Yaşanmış Olaylar ve Hadiseler Işığında Zamanda Yolculuk Meselesini Araştırıyoruz. Net bir şekilde tarihteki en önemli ve ilginç olay zaman yolculuğu.

Peki zamanda yolculuk etmek mümkün mü?
Zamanda ileri ya da geri gidilebilir mi?
Aynı anda farklı zamanlarda yaşanabilir mi?
Bu ve benzeri soruların cevabını bilim dünyası teoride ‘evet’ olarak veriyor. Ancak pratikte bu durumun çok zor olduğu da söyleniyor.

Bilim dünyasındaki teoriler zaman yolculuğunun temel zorluklarına dikkat çekse de, gerek insanlık, gerekse İslam tarihinde zaman yolculuğu, zaman genişlemesi veya zaman sıçraması hadiselerinin sıkça yaşandığı görülüyor.
 
Katılım
16 Tem 2020
Mesajlar
191
Tepkime puanı
437
Puanları
63
Yaş
33
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Aslında mümkün.. geriye ileriye olarak değil bu ama.. cinler dünyanın bir ucundan bir ucuma anlık gidebiliyor.. ziraa şeytanlarda böyle.. hatta aziz mahmud hüdai hz.lerini hüdai yapan unsurda buydu.. ileri gidemezsin peygamberler bile bilmiyordu bunu . allahın ayetlerine göre içgüdüsel olarak ilerideki zamanı sadece tahmini söylerlerdi buda vahiyle bilgilenmeden sonra tabiki.. haricinde öyle birşey mümkün değildir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)