Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
uye
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,620
Tepkime puanı
6,989
Puanları
113
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Kültürel Süreçler Nelerdir?

Bir toplumumuzun kültürü belli ölçülerde bütünlüklü bir görünüm arz etse de sosyolojik bir analize tabi tutulduğunda durağan ve homojen bir toplumsal fenomen olmaktan uzak olduğu görülecektir.

Kültürün heterojen bir yapıya sahip olmasının en önemli iki nedeninden biri kültürün nesilden nesile aktarılma sürecinde belli ölçülerde değişmesidir, ikincisi ise hiçbir kültürün kendi içerisine kapanarak başka kültürlerden kendisini yalıtarak varlığını sürdürmeye direnememesidir.

Bu iki sebepten dolayı her kültür çeşitli kültürel süreçlerden geçer ve hemde farklı kültürlerle karşılaşmasından kaynaklanan çeşitli yeni kültürel formlar ortaya çıkartır.

Kültürün yaşanmasına, süreklilik sağlamasına ve değişmesine aracılık eden birtakım süreçlerden söz etmek mümkündür. Bu süreçler antropologlar tarafından sınıflandırılmış ve açıklanmıştır. Burada bu süreçleri göreceğiz.
-Alinti-
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular