Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kozmetik Kayıt ve Danışmanlık Firmaları Ne Yapar?

Katılım
25 Mar 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
3
Puanları
8
Yaş
42
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Kozmetik Kayıt İşlemleri Nelerdir?

, bireyler ve firmaların ruhsatlandırılmasına verilen en kısa tabirdir. Üretmek ve ürettiğini piyasaya ulaştırabilmek bir zincirin en değerli ve ayrılmaz halkasıdır. Firmalarımızın üretim gücünü arttırarak, sahada, işletmelerde ve laboratuvarlarda en üst düzey çalışmaların ardından hayata geçirilmesi ise en büyük mutluluklardan birisi haline gelir. Bu mutlulukta payımızın olması ise bizi daha da motive etmektedir.Üreten ve üretilenlerin kayıt altına alınması ve işlemi ise hataya yer vermeyecek kadar önemli hususlar ve detaylar içerir. Bu sürecin neredeyse tamamı elektronik ortamlarda doğru giriş ve işlemler sonucunda neticelenir. işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması, başvurularının takibi ve doğru bir şekilde tamamlanmasının ardından bireysel veya firma olarak ruhsat almanız ile neticelenecektir.Kozmetik ürün kaydı nasıl yapılır?

, Ürün Bildirim, Sertifika ve Diğer İşlemler Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından koordine edilmektedir. Kurum iç ve dış yazışmalar neticesinde başvuruları almakta ve işleme koymaktadır. Bu sürecin doğru ve özverili bir şekilde takibini yapmak ise tecrübe gerektirir. Eksik belge veya yetersiz bilgi ruhsat alamama ve bununla birlikte üretimde sekteye uğramanız anlamına gelebilir. Bu yüzden başvuru sürecinin de öncesinde araştırma ve bilgi akışını sağlayan kozmetik kayıt firmaları bulunmaktadır. Detaylı bilgi için bizimle hemen firma ile iletişime geçebilirsiniz.Kozmetik Kayıt ve Danışmanlık Firmaları Ne Yapar?

Kozmetik kayıt firmaları, üretilen kozmetik ürünlerin insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyecek şekilde üretilmesi hususlarına hakim olup, ruhsat alınması işlemlerinde kozmetik firmalara danışmanlık desteği verir.Danışmanlık desteklerden bazıları şunlardır;

  • Tıbbi cihaz, Komzetik, Biyodisal vb. ürünlerin ruhsat danışmanlığı ve resmi onay işlemleri
  • İthalat / İhracat İşlemleri
  • Pazar Araştırması - İş Geliştirme
  • Fason Üretim Danışmanlığı
  • Hammadde Tedariği
Kozmetik Firma Kayıt, Ürün Bildirim ve İhracat Sertifikası İşlemleri Sağlık Bakanlığı tarafından koordine edilmektedir. Kozmetik Kayıt işlemleri çok çeşitlidir. Her biri alanında uzmanlık gerektiren bilgi havuzuna sahip kişilerin yönettiği bir süreçtir. Bu zorlu süreç için bünyenizde bir personel bulundurmak yerine kozmetik mevzuatı ve yönetmeliklerine hakim uzman danışman personellerimizden faydalanabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)