Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Köpeğinizi Kanserden Koruyun

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:03

Muzik

7061130925_2c7e08cfe1.jpg


Gereksiz aşılardan kaçının

2003 yılının Ağustos ayında Amerika’da yapılan araştırmalar, bazı aşıların, köpeklerde kansere neden olabileceğini göstermişlerdir. Köpeğinize sadece gereken aşıları yaptırarak (yasanın zoraki tuttuğu, daha sonra bir hastalığa yakalanmasını engelleyici ya da veterinerinin mutlaka gerekli gördüğü aşılar) köpeğinizi kansere karşı koruyabilirsiniz.


Doğru zamanda kısırlaştırın


Belirli kanser tiplerinin oluştuğu bölgeleri almak köpeğinizin kansere yakalanma riskini azaltacaktır. Fakat dostunuzu kısırlaştırırken doğru zamanı seçmek de son derece önemlidir. Çünkü kemik kanseri gibi bazı kanser türleri 1 yaşından önce kısırlaştırılmış köpeklerde daha fazla görülmektedir.


Sıktığınız şeyler konusunda dikkatli olun


Köpeğinizin temas halinde bulunduğu bazı kimyasallar, onda bazal hücreli karsinomaya neden olabilirler. Köpeğinizin temas halinde bulunduğu şeyleri mümkün olduğunca organik seçmeye özen gösterin. Kene ve pire ilaçları konusunda da aynı hassasiyeti gösterin ve en azından içinde neler olduğunu inceledikten sonra bu ilaçları dostunuzda kullanın.


Evdeki hava kirliliğini engelleyin


Köpeğinizin yanında sigara içmeyin. Onlar da tıpkı insanlar gibi pasif içici sorunlarına maruz kalırlar.


Köpeğinizi sağlıklı tutun


Tıpkı insanlar gibi, köpeklerin de düzenli egzersize ve doğru beslenmeye ihtiyaçları vardır. Bunlar, köpeğinizi pek çok hastalığa karşı koruyacak başlıca şeylerdir.


Stresi azaltın


Stres, köpeğinizin karaciğerinin zarar görmesine ve yorgun bir karaciğer de tümörlere neden olabilir. Peki, köpeğinizde strese neler sebep olur? Günlük rutininde ani değişiklikler, onu iştah kaybına, aşırı havlamaya ya da farklı davranışlar sergilemeye iten, uzun süreli olaylar…
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular Forum Tarih
Hayvanlar Alemi 0 235

Benzer konular