Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kireç Temizlemenin Püf Noktaları

Muzik

kirec_temizlemenin_puf_noktalari_1474977421_826.jpg


Mutfakta ve banyoda kullandığınız metal eşyaları sürekli kireç tutmasından şikayet mi ediyorsunuz? İşte sizlere kireçlenmeden kurtulmanızı sağlayacak öneriler...

Kireç temizlemek zaman alan ve zor bir iştir. Kireç temizlemenin en kolay yollarını sizlerle paylaşıyoruz.
1. Musluklar için karışım
1 bardak su, 3 kaşık karbonat ile hamur hazırlayın. Kireç tutmuş musluğa sarıp 1 saat bekleyin. Sonrasında yine temiz bir bezle silip temizleyin.
2. Musluklar için sirke

Musluklarda kireç oluşmaya başladığında kağıt havluyu sirkeye batırın ve musluğu bu kağıt havlu ile sarın. Bir bant ile bağlayıp en az 1 saat bekletin ve sonrasında kuru, yumuşak bir bezle silin.
3. Kahve makinesi için sirke

Kahve makinenizi eşit miktarda su ve sirke ile hazırladığınız karışımla silin. Kahve yaptığınız kısmı duraladıktan sonra kullanın.
4. Su ısıtıcısı için sirke

Su ısıtıcısını eşit miktarda su ve sirke ile doldurun ve çalıştırın, kaynamadan hemen önce kapatın. Sonrasında birkaç saat bu karışımla bekletin ve bol su ile durulayın.
5. Küvet için limon

Kağıt havluyu limon suyuna daldırıp kireçli bölgelere yapıştırıp çözülmesi için bekleyin. Kireç çözülmeye başlayınca da yumuşak bir bezle veya süngerle silin. Suyla duruladıktan sonra kireç çözülmediyse tekrar uygulayın.

 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular