Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kidou Senshi Gundam Seed

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,415
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Anime’nin Adı: Gundam Seed,
Diğer Adları: Kidou Senshi Gundam Seed,
Mobile Suit Gundam Seed
Kategori: TV serisi
Tür: Mecha, Askeri, Bilim-Kurgu,
Aksiyon, Drama
Resmi Sitesi:
Bölüm Sayısı: 50
Yayım Tarihi: 05/10/2002 ile 27/09/2003 arası
Firma/Stüdyo: MBS, Sunrise, ADK, Sotsu Agency, Sony Music Entertainment, Victor
Entertainment, Asahi Production
Yönetmen: Fukuda Mitsuo
Senaryo: Ondo Akinori
Dizayn: Hirai Hisashi, Yamane Kimitoshi, Okawara, Kunio
Müzik: Sahashi Toshihiko, Shinohara Hinoto
Tarafsız olarak bilinen uzay kolonisi Heliopolis, Dünya Federasyonu için çok gizli silah geliştirme tesislerinde Gundam’lar üretmektedir. Koordinatörlerden (genetik olarak değişikliğe uğramış insanlar) oluşan ZAFT Birliği, Heliopolis’e saldırır ve Federasyon’ un beş Gundam’ından 4’ünü çalar. Savaş alanında, Kira Yamato adındaki bir öğrenci Federasyon’un son Gundam’ı olan Strike Gundam’a rastlar ve ona pilotluk yapmak zorunda kalır.
Savaşın ortasında, en iyi arkadaşı Athrun Zala ile karşılaşacak olan Kira, onun ZAFT’ ın yanında, 5 Gundam’ ın kaçırılmasında görev alan kişilerden biri olduğunu anlar.
Kendisi de bir Koordinatör olduğu için Strike Gundam’ı kullanmak zorunda kalır. Bu savaşta bir taraf seçmek zorunda kalan Kira Athrun’un ısrarlarına rağmen ZAFT’ın yanında yer almayı seçmez. Dünya Birliğinde kalmayı tercih eder ve arkadaşlarını korumak için Gundam’ a pilotluk yapmayı seçer. Bu kararı sonucunda en iyi arkadaşı ile savaşmak zorunda kalacak ve bu durum her ikisi içinde acı verici olacaktır.
Karakterler
76317.jpg

Kira Yamato: Strike Gundam’ın pilotudur. Anne ve babası Natural olan Kira ilk nesil Koordinatörlerdendir. Ailesi savaştan kaçınmak için Helioplois’e sığınmıştır. Fakat Kira kendisini ZAFT Birlikleri tarafından saldırıya uğrayan Heliopolis’te çatışma içinde bulur. Arkadaşlarını ve sevdiklerini korumak için Dünya Birliği’ne ait Archangel adlı savaş gemisine katılır. Koordinatör olduğundan olağanüstü fiziksel ve mental yeteneklere sahiptir. Bilgisayar programlama yeteneği, Strike Gundam’ın işletim sistemini savaşın ortasında yeni çarpışma koşullarına adapte etmesine olanak sağlar.
30460.jpg

Athrun Zala: Heliopolis’e saldıran elit üyelerden biridir. Athrun, ele geçirilen Gundamlardan Aegis Gundam’ın pilotudur. Çocukken Kira ile birlikte Ay üssündeki aynı anaokuluna gitmişlerdir. Babasının PLANT’ın üst düzey yöneticilerinden biri olması ve annesinin de “Bloody Valentine” olarak adlandırılan büyük faciada ölenler arasında olmasından dolayı, Dünya Birliği’ni yok etmeye karar vermiştir. Ancak Kira’nın düşamanın tarafında savaştığını öğrenince şok olur. Athrun’un mekanik işlerle arası iyi olup, arkadaşlarına birçok robot hayvan yapmıştır. Bunlardan biri de Kira için yaptığı “Birdy” adlı mekanik kuştur.
75577.jpg

Cagalli Yula Atha: ORB’un Başkanı Uzumi Nara Atha’nın kızıdır. Cagalli ORB’tan olmasına rağmen dünyada çölde kurulu bir ordunun mensubudur. Hikâye ilerledikçe Kira ile arasında bir bağ olduğunu öğrenecek olan Cagalli tipik kızlardan olmayıp, Strike Rouge’un pilotluğunu yapmasıyla güçlü bir bayan karakter olduğunu gösterecektir. Başına buyruk, dik başlı genelde söz dinlemeyen, inatçı bir karakterdir. Cagalli ile Athrun oldukça iyi anlaşacak ve aralarında bir ilişki gelişecektir.
92456.jpg

Lacus Clyne: Ünlü bir şarkıcı, genç ve bağımsız bir lider olan Lacus, PLANT’ın Başkanı Siegel Clyne’ın kızıdır. Bir pop star olması onu Koordinatörlerin idolü haline getirmiştir. Herkese karşı çok merhametlidir. Athrun ile nişanlıdır fakat ZAFT’ın lideri (Athrun’un babası) nin Lacus’un Kira’ya yardım etmesini düşünmesi nedeni ile bu nişan bozulmuştur.
30515.jpg

Fllay Alster: Atlantik Federasyonu Bakanı’nın “babasının kızı” olarak tabir edebileceğimiz, fazla şımartılmış kızıdır. O ve arkadaşlarının savaşa dahil olması ve savaş sırasında babasının ölümünü görmesi, akıl sağlığının dengesizleşmesine neden olmuştur. Fllay, babasının ölümünün intikamını almak için Kira’yı tüm Koordinatörlere (Kira da dâhil) karşı bir intikam aracı olarak kullanmayı düşünmektedir. Bunu yapabilmek için de Kira’nın kız arkadaşı olur.
 

Absnthe

www.Mevsim.Org
uye
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,891
Tepkime puanı
3,453
Puanları
113
Web sitesi
www.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

hmm Anime Sanirim bu :)

Eskiden ne İzlerdik :)

benim cocuklugumdan beri İzledigim tek şey One Piece :) sanirim Ölene Dek takip edecegim :p
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)