Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kedinizin Tırnağını Nasıl Kesersiniz ?

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:21

Muzik

stri--enje-krempljev.jpg
Kedinizin tırnaklarını nasıl keseceğinizi öğrenmek sizin için çok daha pratik olacaktır. Bunun için tavsiyemiz kedinize küçükken bu eğitimi vermenizdir. Eğer kedinizin yavruluk zamanları geçeli çok olduysa ya da size büyükken geldiyse onu tırnaklarının kesilmesine alıştırmanız için ihtiyacınız olan şey sabır, özveri ve pratiktir.


Peki, kedinizin canını acıtmadan ya da ortalığı kan gölüne çevirmeden bunu nasıl başaracaksınız?


Öncelikle, kedinizin tırnaklarını parlak bir ışık altında inceleyin. Bunun için patilerini nazikçe sıkarsanız kedinizin tırnakları dışarı çıkacaktır. Daha sonra dışarı çıkan tırnakları ışığa tutunca altında bulunan pembe dokuyu fark edeceksiniz. Bu, tırnağın orta kısımlarında bulunan bir dokudur. Siz, kedinizin tırnağını, bu pembe dokuya gelmeden kesmelisiniz, aksi takdirde kedinizin tırnak kısmında kanama olur ve canı acır.


Kedinizin tırnağını keserken kullanmak için pet shoplardan kedi tırnak makaslarını alabilirsiniz. Eğer buna para vermek istemiyorsanız sizin eskiden kullandığınız tırnak makasınızı (çıt çıt olanlar) da tercih edebilirsiniz.


Tırnak kesmeye başlarken ihtiyacını olan şeyler kısaca; kedi ödül maması, makas, ışık ve kanama durdurucu ilaç olacaktır (önlem olarak). Eğer kedinizin tırnağını kanatırsanız panik yapmayın, kedinizi sakinleştirin ve kanama durdurucu ilacı kedinizin kanayan tırnağına uygulayın.


Başlamaya hazırsanız işte adım adım tırnak kesimi;


1. adım


İyice ışıklandırılmış, rahat bir yer bulun ve malzemelerinizi hazır edin.


2. adım


Kedinizi dizlerinizin arasında sıkıca tutun. Ön patisini tutun ve nazikçe sıkın ki tırnakları dışarı çıksın.


3. adım


Kedinizi sıkıca tuttuysanız ve tırnağı iyice görebiliyorsanız, makasınızı pembe dokuya gelmeyecek şekilde yerleştirin.


4. adım


Tırnağı, dikey bir şekilde kesin. Bu, tırnağın kırılmasını ve ikiye ayrılmasını engeller. Bunu bir seferde yapmanız önemlidir.


5. adım


Tırnağı kestikten sonra kedinizi ödüllendirin. Her patide aynı işlemi uygulayın.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular