Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kedinizin Mutlu Olması İçin Yapmanız Gerekenler

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:48

Muzik

kediyi-uyuzdan-nasil-koruruz.jpgÇevre ipuçları


Eğer kediniz sokağa çıkmayı seviyorsa onu evde kalmayı sever hale getirmeye çalışın. Eğer ev içinden çıkmayan bir kediyse de böyle kaldığından emin olun. Çünkü evin dışı kediler için güvenli değildir.
Kazaları olmadan önleyin. Kedinizin dolanmasına, tehlikeye girmesine neden olabilecek eşyaları ortadan kaldırın. Onun için zehirli olan bitkileri evde beslemeyin.
Onun için korunaklı ve sevgi dolu bir ortam hazırlayın. Tuvalet kumunu hep temiz tutun, daima taze su ve mama verin ve rahatça dinlenebileceği bir köşesi olduğundan emin olun.
Aranızdaki bağı kuvvetlendirmek için


Kedinizin kişiliğine dikkat edin, nelerden hoşlandığını anlamaya çalışın. Tıpkı çocuklar gibi kediler de birbirlerinden farklı ilgi odaklarına sahiptirler ve sahipleriyle farklı şekillerde iletişim kurmaktan hoşlanırlar. Neresinden sevilmekten hoşlandığını, nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu bilin.
Onunla bağınızı kuvvetlendirmek için tüy bakımından yardım alın. Tüylerinin taranması kedilerin hoşuna gider. Üstelik taranmak, tüyleri için olduğu kadar, ciltleri için de faydalıdır.
Kedinize birden fazla oyuncak alın. Kediler pinpon toplarından, kutulardan, poşetlerden hoşlanırlar. Bu nedenle onlara pahalı oyuncaklar almanıza gerek yoktur. Kedinizle saklambaç, kovalamaca oynayarak aranızdaki bağı kuvvetlendirebilir, onunla güzel vakit geçirebilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular