Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kediniz Dışarı Çıkmalı mı ?

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:17

Muzik
kedi-ta%C5%9F%C4%B1ma1.jpgKediler, içgüdüsel olarak keşfetmeyi, avlanmayı ve dışarıda vakit geçirmeyi severler. Pek çok kedi sahibi kedilerinin ne kadar meraklı olduğunu söyleyecektir. Bu nedenle, kediler dışarı çıkmaktan hoşlanırlar ve eve dönüşte son derece yorgun olurlar. Dışarıdaki ağaçları tırnaklarını törpülemek için kullanacağı için koltuğunuzu da rahat bırakacaktır. Ayrıca tuvaletini dışarıda hallettiği için evdeki kutusu da eskisi kadar çok kirlenmeyecektir.

Eğer kedinizin dışarı çıkmasına izin veriyorsanız tırnaklarını kesmemeye ve tasmasının daima boynunda olduğuna dikkat edin. Tırnaklarının uzun olması, kendini korumasını ve gerektiğinde ağaca tırmanabilmesi için önemlidir. Kedinizin tasmasının da, risk oluşturmaması için, boynuna tam olduğundan emin olun.

Eksileri

Dışarısı, evin aksine, tehlikelidir. Kediniz sokakta kaza geçirebilir, zehirlenebilir, dayak yiyebilir, kaybolabilir. Ayrıca sokağa çıkan kedilerin ömürleri daha kısa olabilmektedir. Sokağa bırakılan her kedi mutlaka kısırlaştırılmalıdır.

Sokakta diğer hayvanlarla temas halinde olan kedi, çeşitli hastalıklara yakalanabilir, bakteri kapabilir, parazit ve bakterileri eve taşıyabilir. Sokağa bırakıyorsanız, bütün aşılarının tam olduğundan emin olun.

Bütün tehlikelerin dışında kediler, komşu evleri de merak edebilir, başkalarının mobilyalarında uyumaya karar verebilirler. Bu, komşularınızın pek hoşuna gitmeyebilir.

Ortasını bulmak

İdeal çözüm, kedinizi gözetim altında tutabileceğiniz bir yerde dışarıya çıkartmaktır. Eğer kedinizin dışarı çıkmasına izin veremeyecek bir ortamda yaşıyorsanız camı açarak onun dışarının tadını az da olsa çıkartmasını sağlayın.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular