Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kedi Alerjisiyle Nasıl Başa Çıkılır ?

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:24

Muzik

1-sterilizacija-koshek.jpg
Kaşınan gözler, kaşınan bir burun ve hapşurmak asla hoş hisler değillerdir. Bir de bunlar bir kedi yüzünden oluyorsa bu daha da beterdir. Eğer kedilere bayılıyor ama alerjiniz yüzünden onlardan uzak durmak zorunda kalıyorsanız, kedilerin salya ve kepeklerinden dolayı oluşan alerjilere bağışıklık kazanabileceğinizi bilmek sizi mutlu edecektir. İlaçların dışında kedi alerjisinden kurtulmak için yapabileceğiniz şeyleri aşağıda bulabilirsiniz.


Temizlik, temizlik, temizlik


Kedilerin günlük tüy bakımı ve evde yapılacak günlük temizlik çok büyük değişimler sağlar. Yerleri ve yüzeyleri mümkün oldukça tüysüz tutun ve kedi alerjisinin ortadan kalktığına şahit olun. Yerler ve halılar kedi tüylerinin bolca bulundukları yerlerdir, bu nedenle halınızı mutlaka elektrik süpürgesiyle temizleyin ve senede 1 defadan daha fazla temizlemeye götürün.


Banyo zamanı


Kedi alerjisinin etkilerini azaltmanın bir diğer yolu kedinize, her 6 haftada bir, kedi şampuanıyla, banyo yaptırmaktır. Bu, kedinizin kepeklenmesini önler, fazla tüylerden ve salyadan kurtulmasını sağlar ve böylece kediniz alerjenlerden arınmış olur.


Aldığınız hava


Bir hava filtresi sizi alerjenlerden koruyabilir. Ayrıca kedinizin tüylerini düzenli taramak tüy dökümünü azaltacağı için işinize yarayacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular Forum Tarih
Hayvanlar Alemi 1 195
Hayvanlar Alemi 2 219
Hayvanlar Alemi 0 135
Hayvanlar Alemi 0 171

Benzer konular