Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kagen no Tsuki

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,416
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

TANITIM
Kagen no Tsuki birkaç karakterin, sürpriz şekilde birbiriyle karşılaşmaları sonucu hayatlarının ortak noktasında buluştuğu anları içeren bir isim. Ortaokul grubumuz olan muhteşem dörtlü diye tabir edebileceğimiz sevilesi karakterlerimiz Hotaru, Tetsu, Sae ve Masaki başlarda birbirinden kopuk kişilerdir. Daha doğrusu Sae ve Hotaru güzel bir dostluğa sahipken diğerleriyle bir bağlantıları olmadan okul hayatlarını sürdürmektedir.

Birbirleriyle bağlantıları vardır aslında ama adına 'arkadaşlık' diyebileceğimiz türde bir ilişkiye sahip değillerdir. Hotaru kayıp kedisini ararken bir trafik kazası geçirir ve hastanede kaldığı süre boyunca sürekli rüyasında kedisini bulduğunu görür. Bu rüyalarında ise karşısına hep liseli bir kız çıkmaktadır. Buna anlam verememiş olan Hotaru iyileşip hastaneden taburcu olur ve kedisi Lulu hala kayıptır. Evde olduğu günlerin birinde, kedisinin bir malikaneye doğru gittiğini gördüğünü sanan Hotaru onu takip eder ve bu bakımsız olan malikaneye kedisini bulmak ümidiyle izinsiz bir giriş yapar. İçeriye girdiğinde onu bir sürpriz beklemektedir, karşısında duran kız rüyalarında gördüğü Mizuki'den başkası değildir.

Mizuki hafızasını kaybetmiş şekildedir, hiçbir şey hatırlamamakta sadece Adam diye isimlendirdiği birini sorup durmaktadır. Kendi adını da hatırlayamadığı ve Adam'dan Hotaru'ya bahsettiği için Hotaru ona Eva adını koyar. Eva ve Hotaru, Hotaru'nun eve birkaç gelip gitmesiyle arkadaşlık kurmaya başlarlar. Aslında Hotaru, Mizuki'nin yalnızlığına fazlasıyla üzülmüş onu yalnız bırakmama kararı almıştır, bu da ikili arasında bir arkadaşlığın doğmasına neden olmuştur. Hotaru'ya iyice alışan Eva, Hotaru'dan bir ricada bulunur; ona Adam'ı bulması için yardımcı olmasını.

Hotaru bu arkadaşlığını gizli tutmamaya karar verir çünkü Eva'nın ricasını kabul etmiştir ve Adam'ı arama işlerine koyulmaya başlayacaktır, bunu da tek başına yapacak gücü yoktur elbette. Bu noktada, ilk danışacağı kişi de Sae olur. Sae yanında Tetsu ve Masaki de bir şekilde bu arama ekibine dahil olmuştur. Artık iş bu dörtlünün elindedir ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir, daha derin izler taşıyan bir hikayeye çekilmeye başlamışlardır. Nereden başlayacaklarına karar veremeyen dörtlümüz ilk olarak Adam'ın kimliğini bulmaya çalışacaktır. Nitekim bu hiç de kolay olmayacaktır çünkü ellerindeki başlangıç için yardımcı olacak tek iz Mizuki'nin piyano ile onlara dinlettiği bir şarkıdan başka bir şey değildir. Aslında en büyük ipucudur çünkü Adam bir şarkcıdır fakat İngiliz olan Adam hakkında Japonya'da bulabilecekleri çok ipucu da yoktur.

Aslında çoktur ama yanlış tarihlerde yanlış insanların arasında aramaya başlandığı için bu zorlu bir yolcuk olacaktır. Dörtlümüz bu yolculukları sırasında sadece Adam'ın hayatına ulaşmayacaklardır, birbirinden ayrı hayatlara ulaşacak, Adam'ın zamanında yaşadığı drama tanıklık edecek, Mizuki'nin de neden o yalnızlığa gömüldüğünü öğreneceklerdir. Bunun yanında birkaç hayata daha değineceklerdir. Finale doğru yaklaştıkça da o melankolik havanın hakim olduğu bu güzel dünyada bize getirilen finalin süprizleriyle yolculuklarını tamamlayacaklardır. Böylece bizi de bizden alan o hikayesiyle güzel bir noktalanış sunacaktır.

KARAKTERLER
Hotaru Shiraishi - Ana Karakter
Tetsu Sugisaki - Ana Karakter
Mizuki Mochizuki - Ana Karakter
Masaki Miura - Ana Karakter
Sae Kayama - Ana Karakter
Adam Lang - Yardımcı Karakter
Tomoki Anzai - Yardımcı Karakter
145491.jpg

DİĞER İSİMLERİ
Romaji:
Kagen no Tsuki
İngilizce: Last Quarter
Japonca: 下弦の月
Diğer: Last Quarter of the Moon

BİLGİ
Kategori:
Manga
Cilt sayısı: 3
Bölüm sayısı: 16
Yayım: 1998 - 1999
Dergi: Ribon Magazine
Eser: Ai Yazawa (Hikâye & Çizim)
Türler: Gizem, Dram, Shoujo, Doğaüstü

İSTATİSTİKLER
Puan:
8.05
Sıra: 774
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular