Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kadınların Arkadaşlığı ve Erkeklerin Arkadaşlığı

Katılım
9 Eyl 2018
Mesajlar
1,257
Tepkime puanı
1,751
Puanları
113
Yaş
29
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Kadınların Arkadaşlığı ve Erkeklerin Arkadaşlığı Arasındaki 6 Fark
4624


Kadınlar yaratılışları gereği erkeklerden daha farklıdırlar. Erkeklerden daha farklı düşünür, daha değişik hareket ederler. Kadınlar bir olayın tüm ayrıntılarını bilirken, erkekler sadece olaydan haberdardır. Kadın ve erkekler aynı şekilde duygusal değildirler. Kadın ve erkek arasında duygusal farklar olduğu için arkadaşlıklarda aynı şekilde davranmazlar. Kadınlar erkeklere göre çok daha duygusal kırılgandır, en ufak bir şey onları incitebilir yaralayabilir, erkekler ise ufak şeyleri dert etmezler. Kadınların birbirine kullandıkları kelimelerle erkeklerin kullandığı kelimeler aynı değildir.,

erkek-arkadasligi.jpg


Kadın Dostluğu, Erkek Dostluğu Arasındaki 6 Temel Fark
1)Kadın erkek dostluklarında temel fark, sır saklama yeteneğidir. Bilirsiniz, biz kadınlar konuşmayı çok severiz. Arkadaşlarımız, olaylar ve bizim nasıl etkileneceğimiz konusunda paylaşımlar yapmayı hayatımızı açmayı severiz. Kadınlar hayatlarından ne kadar karşılıklı paylaşımlar yaparlarsa o kadar birbirilerine yakın hissederler. Kadınlar her şeyi bilmek isterler. Bu sebeple en yakın arkadaşının sırrını, hassas noktasını öğrenmek isterler.


2)Erkekler böyle bir yapıya sahip değildirler. Erkekler beraber eğlenceli zaman geçirebileceği bir dost isterler. Yeri geldiğinde hassas noktalar, kırılmalar konuşulur fakat bir erkek sormadan diğer erkek sırlarını hemen ortaya dökmez. Yeri geldiğinde ve zamanında konuşulur. Erkekler kadınlara göre daha az dertlerini paylaşırlar.

3)Kadınlar sahip oldukları arkadaşlarıyla dostlarıyla daha çok zaman geçirmek isterler. En yakın arkadaşlarıyla hep beraber olmak, beraber alışverişe çıkmak her şeyde yanında olmak isterler. Ve yakın arkadaş olarak gördükleri insanı başka biriyle de yakın arkadaş olarak gördüklerinde kıskanabilir, arkadaşlıklarını sorgulayabilirler.

4)Erkekler böyle değildir, kadın ve erkek arasında duygusal farklar olduğu için erkekler yakın arkadaşlarının başka bir erkekle arkadaşlık ettiğini gördüklerinde kıskanmazlar aksine hep beraber zaman geçirmek isterler. Erkekler bu durumu hiç sorun etmezler, fakat kadınlar için bu ciddi bir problem haline gelebilir.


5)Kadınlarda kıskançlık duygusunun daha yüksek düzeyde yaşandığını biliriz, kadınlar hemcinslerini kıskanabilirler. Bir araştırmaya göre çoğu kadın, erkekler için değil de hemcinslerini etkilemek için onlar arasında statü saygınlık kazanmak için kendisine bakım yapar. Kadınlar bize kızmasın, bunu araştırmalar söylüyor biz değil. Tabi ki araştırmanın dışında kalmış kadınlar da vardır, kendilerini iyi hissetmek güzel görmek için de bakım yapabilirler.

6)Erkekler de bakım daha farklıdır, genelde sadece düğünler ve cenazelerde düzgün giyinmeye çalışırlar.

kadin-arkadasligi.png


Kadın Dostluğu Mu Daha Sağlam Olur, Erkek Dostluğu Mu?
Aslında bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Her dostluk kendi içinde özel ve farklıdır. Fakat araştırmalar gösteriyor ki, erkeklerin dostluğu çok daha uzun soluklu sürüyor. Yapılan araştırmalara göre erkekler eski dostlarını kolay kolay unutmuyor, büyük bir kavga etmedilerse aralarında bir problem olmadıysa görüşmeye sürekli devam ediyorlar. Bir erkek ilkokul arkadaşıyla evlendikten sonra aradan uzun zaman geçse bile beraber zaman geçirebiliyor, onunla arkadaş kalabiliyor. Bu durum maalesef kadınlar için o şekilde değil, kadınlar ise geçmişe takıntılıdırlar kolay kolay unutmazlar en ufak bir güvensizlik durumunda arkadaşlıklarını bitirebilirler. Kadınlar erkek seçiminde olduğu gibi kız arkadaş seçiminde de seçici davranıyorlar. Kolay affetmemeleri ve erkeklere göre daha kinci bir yapıya sahip olmaları sebebiyle genelde arkadaşlıkları uzun sürmüyor. Kadınlar sakın bize kızmasınlar araştırmalar böyle söylüyor. Tabi ki her birey farklıdır, kadınların da çok uzun solukla arkadaşlıkları dostlukları olabilir. Fakat erkeklere nazaran çok daha az oluyor. Kadın ve erkek arasında duygusal farklar nedeniyle kadınlar arkadaşlıklarında daha seçici ve eleyici oluyor.
 

Absnthe

www.Mevsim.Org
uye
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,891
Tepkime puanı
3,453
Puanları
113
Web sitesi
www.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Elbette Bireylere Göre Degişiyor , Lakin Bir Koç Burcuna Sahip İnsanin DOSTLUGU vazgecilmezdir (Dost Sırrı ) :D
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)