Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kadınlar Neden Erkeklerden Daha Çok Konuşur ?

Muzik

Açıklıyoruz; Kadınlar neden erkeklerden daha çok konuşur?Eğer hayat bir film senaryosu olsaydı, elbette kadınlar ve erkeklerde başrol oyuncuları olurdu. Ama bu hayatta her ne kadar baş rolleri kadın ve erkek paylaşıyor olsa da hepimiz biliyoruz ki; kadınlar ve erkekler baştan – ayağa, yerden göğe kadar birbirinden farklı tipler.

mujer-hablando-1.jpg

Bu fark en çok da konuşmak konusunda kendini gösteriyor. Erkekler çoğu zaman durumu; kafa sallayarak, konuşmadan, sessiz kalarak hatta işaretleşerek idare etse de, kadınların tüm sosyal ve ikili ilişkileri konuşmak üzerine kurulmuştur. Kısacası bir kadın konuşmazsa ölür de diyebiliriz.

81dd973a-1872-47e6-bb04-a2c217ead261.jpg

Hadi gelin konuyu biraz daha bilimselleştirelim ve bu konuda yapılan bilimsel araştırmalara kısaca bir göz atalım. Kadınlar gün içinde hiç de zorsunmadan 6 bin – 8 bin sözcük tüketebiliyor buna ne diyorsunuz? Aynı zamanda konuşma esnasında kadınlar iletişimlerini güçlendirmek için 2 bin hatta 3 bin farklı ses tonu çıkarıyormuş. Peki ya zavallıcağız erkekler günde ne kadar konuşuyor? Hepi topu 2 – 3 bin kelime, hem de son derece kısıtlı bir ses renginin yanı sıra son derece kısıtlı ifadelerle.

terapia-da-fala.jpg

Daha beden dilinden söz etmedik bile. Kadınların konuşma esnasında 10 bin ve üzerinde jest / mimik kullandığını biliyor muydunuz?
Özel bir İngiliz vakıf araştırmasına göre erkekler kadınların susmamasından onların kendilerinden şikayetlenmelerine oranla kat kat şikayet ediyormuş.
hd-kadin-erk-143934MF.jpg

Üstelik kadınların konuşma takıntılarının fizyolojik başka açıklamaları da var. Örneğin her insanın beyninde sol lob konuşma yetisini aktifleştirirken kadınların beyinlerinin sol ön lobunda extra ek bir bölge daha yer alıyormuş.

01_kad%C4%B1n_a%C4%9Fz%C4%B1_kapal%C4%B1_650x340_akademiportal.jpg

Bu sayede konuşma yetisi daha da güçleniyormuş. Ve sadece bu fazlalık yüzünden kadınların yabancı dil eğitimi + öğrenimi konularına çok daha hakim olduğunu biliyor muydunuz?

Kriitika-moju-meeskonnale-ja-juhtimisele-762x294.jpg

Sadece bu nedenle birçok üniversitenin edebiyat, filoloji, yabancı dil bölümü kızlarla dolup taşıyor. Sözün özü kızlar mütercim tercümanlık konusunda erkekleri becerileriyle dövüyorlar. Ne yazık ki eril grubu bu noktada kadınları geriden takip ediyor.

couple-dealing-with-anger-yelling-white.jpg
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular