Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Jinekomasti Nedir?

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Jinekomasti ameliyatı nasıl yapılır?

Erkek memesinin kadın memesi şeklinde büyümesine jinekomasti denir. estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Op. Dr. Hakkı İzmirli Konu Hakkında Bilgiler Verdi.

PembeNar Özel
Jinekomastiye bazı hormonal bozuklukların, akciğer ve meme kanserleri ile kullanılan bazı ilaçların sebep olduğu bilinse de, genellikle herhangi bir ciddi sağlık sorunundan kaynaklanmaz. Aslında nedeni nadiren tespit edilir. Ancak yine de altta yatan bir hastalığın olmadığından emin olmak gerekir. Jinekomasti tedavisinin amacı aşırı büyük göğüslere sahip ve bundan rahatsızlık duyan erkeklerin göğüslerini küçültmektir.

5951
Çoğunlukla liposuction ile tedavi edilse de bazı durumlarda açık yöntem kullanmak gerekebilir.

-Toplum içinde, spor salonunda veya plajda tişörtünüzü çıkarmak sizi sıkıntıya sokuyorsa
-Büyük göğüsler ile ilgili rahatsızlık yaşıyorsanız
-Vücut oranlarınızı düzeltmek, toplumda kendinize olan güveni arttırmak istiyorsanız, jinekomasti ameliyatı için uygun aday olabilirsiniz.

Ameliyat ne kadar sürer?
Jinekomasti ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Yapılacak işleme göre 1-2 saat sürer. Hasta 1 gece hastanede misafir edilir. Göğüslerde gerginlik ve hafif ağrı olsa da uygun ilaçlarla kontrol altına alınabilir. 2 hafta boyunca özel bir korse kullanması önerilir. İlk 4 hafta ağır ve zorlayıcı aktivitelerden kaçınmak gerekir. 2. haftadan sonra şişlikler hızla azalır. Göğüsler son şeklini 3-4. aylarda alırlar.

Kalıcı iz bırakır mı?
Jinekomasti ameliyatında kalıcı bir iz olmaz.

Sonuçlar kalıcı mıdır?
Jinekomasti ameliyatının sonuçları aşırı kilo alıp verme durumu olmadığı sürece kalıcı olur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)