Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İzmir Yüksek teknoloji enstitusu

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:39

Eqe

Üniversite Türü: Devlet
Kuruluş Tarihi: 1992
Telefon: 0 232 750 60 00
Faks: 0 232 750 60 15
Adres: Gülbahçeköyü Urla Izmir, TÜRKİYE 35430
Öğrenim Dili: İngilizce
Yerleşim: Üniversite izmir?e 45 km uzaklıkta bulunan Urla ilçesinde 3 500 dönüm arazi üzerine kurulu.
Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 3 fakülte, 1 enstitü ve 1 araştırma merkezi bulunuyor.
Barınma: Urla Kampüsü?nde eğitim gören öğrenciler üniversitenin yanındaki Dur-Tur yurtlarından yararlanıyor. İzmir Alsancak?da eğitim görenler ise buradaki devlet yurtlarından istifade edebiliyor.
Beslenme: Öğrenciler yemek ihtiyaçlarını kantin ve yemekhaneden karşılayabiliyor.
Teknoloji: Tüm programlarda bilgisayar-internet ortamında eğitim faaliyetleri yürütülüyor. Ayrıca her fakültenin kendine ait laboratuvarları mevcut.
Sağlık hizmetleri: Öğrencilere ve üniversite personeline hizmet veren sağlık birimi var.
Burs: Üniversitenin kontenjan dahilinde bursları bulunuyor.
Genel Bilgi: İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 1992 yılında kuruldu. Amaç teknolojiyi kullanmak, geliştirmek ve ileri teknolojileri üretmek. Bu anlamda endüstriyle iç içe eğitim, araştırma ve uygulama yapılması planlanmış, yüksek lisans eğitimine çok önem verilmiş ve lisans öğrencileriyle yüksek lisans öğrencilerinin 1/1 oranında olmasına özen gösterilmiş.
Dünyadaki en son bilimsel gelişmeleri takip etmek amacıyla yetenekli öğrencilere majör ve minör program seçeneği sunan enstitüde İngilizce odaklı bilgilendirme sağlanıyor. Öğretim dili İngilizce. Bir yıl süreli zorunlu İngilizce hazırlık sınıfı bulunuyor. Öğrenciler için tiyatro, fotoğrafçılık, matematik, astronomi, doğa dağcılık gibi çeşitli kulüpler bulunuyor. Öğrenci toplulukları bir yıl boyunca sergi, gösteri, konferans gibi çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenliyor. Bütün topluluklarca belirlenen gruplar yıllık geleneksel şenlik etkinliklerinin organizasyonunu yapıyor.
Üniversitenin sağlık hizmetleri tüm öğrenci ve personele hizmet veriyor. Ailesinden dolayı sosyal güvencesi olmayan öğrencilerin ise tüm sağlık giderleri ücretsiz olarak Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nca karşılanıyor.
Rektörün Adaylara Mesajı: "21. yüzyılda üniversitelerimizde başarılması gereken, yalnızca başkalarınca üretilmiş olan bilgiyi ve teknolojiyi anlayabilen, kullanabilen değil, bu bilgi ve teknolojiyi geliştirebilen, yeniden ve daha üst düzeyde üretebilen yaratıcı gençlerin yetiştirilmesidir. Ürettiğiniz bilgiyi üretime dönüştürmeyi, kendi teknolojimizi üretmeyi, ülke hammadde potansiyelini kullanarak katma değeri yüksek üretim gerçekleştirmeyi ilke edinin. Yeni ufukları hedeflerken sizleri, çağdaş, dinamik, her an gelişen, 21. yüzyılın üniversitesine birlikte çalışmaya davet ediyorum."
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular