Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İPhone'da WiFi şifresini nasıl görebilirim?

Katılım
25 Mar 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
3
Puanları
8
Yaş
42
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

iPhone WiFi Şifresi Nasıl Bulunur?

iPhone'unuzda WiFi şifresini görmeniz veya çeşitli nedenlerle paylaşmanız gerekebilir. Ancak bunu tam olarak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, menüleri karıştırarak çok zaman kaybediyor olabilirsiniz. Bu yazıda size zaman kazandıracak bazı ipuçlarımız var. Şimdi ne olduklarına bir göz atalım.İPhone'da WiFi şifresini nasıl görebilirim?

Normalde, WiFi parolanızı görüntülemenize izin veren bir uygulamanız yoksa WiFi parolanızı doğrudan iPhone'unuzda göremezsiniz. iOS, Wi-Fi parola görüntüleme işlevine sahip değildir. Ancak uygulama olmadan WiFi bağlantılarını paylaşmanıza ve şifreleri aramanıza izin veren bazı seçenekler var. Şimdi bu seçeneklerin neler olduğunu görelim.Yönlendirici Kullanarak iPhone WiFi Şifresi Nasıl Bulunur?

Bu biraz dolambaçlı olabilir, ancak yine de ihtiyacınız olanı alırsınız. Tüm WiFi yönlendiricileri, oturum açmanıza, parolayı ve diğer ayarları düzenlemenize izin verir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

  • iPhone'unuzda, şifrenizi bulmak istediğiniz WiFi ağına bağlı olduğunuzu doğrulayın.
  • iPhone'unuzun ayarlar menüsüne gidin ve Wi-Fi'yi seçin.
  • WiFi ağ adının yanındaki "i" simgesine tıklayın.
  • Yönlendirici kutusunu bulun ve kopyalamak için IP adresine uzun dokunun.
  • iPhone'unuzun web tarayıcısını açın ve az önce kopyaladığınız IP adresini yapıştırın.


Yönlendiricinizin oturum açma sayfası görünecektir. Yönlendiriciyi kurarken kullandığınız kullanıcı adını ve şifreyi girmeniz gerekecektir. Yönlendiricinizin varsayılan şifresini ve kullanıcı adını güncellemediyseniz (ki bunu yapmalısınız!), yönlendirici modelinizin varsayılan şifresini google'da aratın ve giriş yapmak için bu şifreyi kullanın.

Farklı WiFi yönlendirici modelleri, WiFi şifresine giden farklı adımlara sahip olabilir. Mac'te iPhone'unuzda WiFi şifresini görüntüleyin

Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak iPhone'unuzda parolalar, kullanıcı bilgileri içeren ve oturum açma formlarının otomatik olarak doldurulmasına yardımcı olan bir anahtarlık vardır. Tüm bu bilgilerin ve daha fazlasının yer aldığı sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)