Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İOS MOBİL UYGULAMASI İÇİN WEB SAYFASI TASARLAYIN

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Mobil uygulama geliştiricileri, uygulamalarının tanıtıldığı web sayfalarını hazırlamak için pek vakit ayırmıyorlar. Genellikle domainler uygulama sayfasına yöneliyor ve ayrı bir web sayfası hazırlanmıyor. Bu durum kurumsal yerler veya büyük projeler için geçerli değil tabii, daha çok genç girişimcilerin dikkat etmedikleri bir konu.

Aslında geliştirdiğiniz uygulamanın bir tanıtım sayfası olsa, bu sayfa üzerinde bir kaç satır açıklama, ekran görüntüsü ve yorum bulunsa bu durum uygulamanıza daha fazla değer verdiğinizi gösterir ve potansiyel olarak indirecek kişilerin de daha fazla değer vermesi anlamına gelir.
6132

Bu tür bir ihtiyaçtan yola çıkmış olduğunu tahmin ettiğim Emil Baehr, GitHub üzerinde yayınlayabileceğiniz ve sadece birkaç dakikanızı alabilecek bir çözüm üretmiş. Automatic App Landing Page adını verdiği bu küçük proje sayesinde GitHub dosyasını çoklayıp, iOS uygulamanızın linkini vererek kendi uygulamanıza ait sayfanın hızlıca oluşturulmasını sağlayabiliyorsunuz. Uygulamanıza ait kısa bilgiler, yönlendirmeler, ekran görüntüsü ve bir kaç küçük özelleştirme ile beraber oldukça sade, kullanışlı ve ihtiyaca cevap veren bir sayfaya kavuşuyorsunuz.

Hazırlanan otomatik sayfa sizin GitHub hesabınız üzerinde " /" gibi bir adrese sahip olur ve tabi dilerseniz özel bir domain alarak bu adrese yönlendirebilirsiniz.
Şimdilik bir kaç tıklama ile oluşturulan bu sayfalar sadece iOS uygulamaları için var ama önümüzdeki günlerde Android ve MacOS uygulamalar için de kullanılabileceğini söyleyebiliriz.

Bir çok mobil uygulama geliştiricisi için hayat kurtarıcı bir geliştirme olduğuna inanıyorum. Eğer kendi projeleriniz için kullanırsanız linkini yorum olarak paylaşmayı ihmal etmeyin.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)