Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Instagram Hesap Kapattırma

Katılım
9 Eyl 2018
Mesajlar
1,257
Tepkime puanı
1,751
Puanları
113
Yaş
30
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Instagram Hesap Kapattırma
6182


Hangi durumlarda instagram hesabı şikayet edilir? Instagram hesap kapattırma nasıl yapılır tüm detaylarıyla yazımızda. Instagram’ı kötüye kullanan kişileri şikayet ederek o instagram hesaplarını kapattırabilirsiniz. Instagram daha iyi bir sosyal medya deneyimi sunmak için taklit hesap, taciz, zorbalık, telif hakkı, şantaj, istismar, yaşı tutmayan kullanıcı, vefat eden kullanıcı gibi şikayetleri dikkate alır ve o hesapları kalıcı olarak kapatır.


Instagram’da sizi rahatsız eden bir durumla karşılaştığınız zaman ilgili formlar üzerinden instagram ile iletişime geçerek o hesapların kapatılmasını sağlayabilirsiniz.


Instagram’da Taklit Hesap Kapattırma

Instagram’da sizi, işletmenizi, yakınınızı veya çocuğunuzu taklit eden hesapları bu formdan şikayet ederek hesabı kapattırabilirsiniz.

Instagram’da Taciz ve Zorbalığı Şikayet Etme
Instagram’da size veya bir başkasına taciz veya zorbalık yapan, profilleri, fotoğrafları, videoları veya yorumları bu form ile şikayet edebilirsiniz. Yaptığınız şikayet incelenir ve gerekli görülmesi durumunda instagram hesabı kapattırılır.

Vefat Eden Kişinin Instagram Hesabını Kapattırma
Birinci dereceden bir akrabanız vefat ettiyse bu hesabın kapatılmasını talep edebilirsiniz. Vefat eden yakınınızın instagram hesabını kapattırabilir veya hesabı anıtlaştırabilirsiniz. Instagram hesabını anıtlaştırmak demek o hesaba bir daha girilememesi, profil, fotoğraf ve yorumların değiştirilememesi demektir. Anıtlaştırılan instagram profilleri diğer profillerden farklı gözükür ve o hesap keşfet kısmında artık çıkmaz. Vefat eden kişinin instagram hesabını kapattırmak için bu formu, vefat eden kişinin hesabını anıtlaştırmak için bu formu kullanabilirsiniz. Bu işlemler için sizden ölüm belgesi ve kişinin birinci derecen akrabası olduğunuzu kanıtlayan (nüfus cüzdanı) belge istenmektedir.

Instagram’da Yaşı Tutmayan Kullanıcıları Şikayet Etme
Instagram’ı kullanabilmek için 13 yaş ve üstü olmak gerekmektedir. 13 yaşın altında olan kullanıcıları veya 13 yaşından küçük çocuğunuzu taklit eden hesaplar varsa bu formdanilgili hesapları kapattırabilirsiniz.

Hüküm Giymiş Cinsel Suçluları Şikayet Etme
Cinsel suçlardan hüküm giymiş kişilerin instagram kullanması yasaktır. Cinsel suçlardan hüküm giymiş kişilerin hesaplarını bu form üzerinden şikayet edebilirsiniz. Hesabın kapatılması için kişinin cinsel suçtan hüküm giydiğini kanıtlayan belgeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Instagram’da Telif Hakkı ve Ticari Marka İhlalini Şikayet Etme
Instagram’da, telif hakkına sahip olduğunuz bir eser veya ticari markanız izinsiz olarak kullanılıyorsa bu formdan şikayet edebilirsiniz.

Gizliliği İhlal Eden Fotoğraflar ve Videoları Şikayet Etme
Gizliliğinizi ihlal eden instagram hesabını kapattırabilirsiniz. Size ait özel bir fotoğraf veya video paylaşan birini öncelikle sizin uyarmanız istenmektedir. İlgili paylaşıma yorum yazarak kişinin o fotoğrafı kaldırmasını isteyin. Eğer kaldırmazsa buradaki formdan hesabı şikayet edebilirsiniz.

Spam Yapan Hesapları Şikayet Etme
Spam yapmak, instagram kullanım koşullarına ve topluluk kurallarına aykırıdır. Instagram’da spam yapan kişileri uygulama üzerinde bulunan yerleşik şikayet etme özelliği ile şikayet edebilirsiniz. Spam yapılan gönderinin veya profilin sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun ve açılan menüden Şikayet Et seçeneğini seçin.

Yukarıdaki saydığımız durumlar Instagram tarafından ciddiye alınmakta ve titizlikle incelenmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaştığınız zaman istediğiniz instagram hesabını şikayet ederek kapattırabilirsiniz. Ancak sevmediğiniz bir kişiyi, bir yorum veya fotoğrafı uygulama üzerinden şikayet etmeniz durumunda çok da ciddiye alınmayacağınızı bilmenizi isteriz.


 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)