Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İnsan Vücuduna Karşı Çok Şifalı Yağlar

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
genel
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,507
Tepkime puanı
6,876
Puanları
113
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:


YAĞLARIN YAPILIŞI:
İnsan vücuduna karşı çok şifalı yağlar:
KINA YAĞI:
Halis zeytinyağı içine kına konarak çalkalanır, bir müddet güneşe karşı asılır. Bu yağ yaralan iyi eder. İçilirse içteki yaraları da iyi eder. (Sünnet yarasına sürülürse iyi gelir, çabuk kaynatır.)

SARIMSAK YAĞI:
Sarımsak…………………………………………………………………..100 gr.
Hardal ……………………………………………………………………….25 gr.

Karabiber…………………………………………………………………….25 gr.
Anason……………………………………………………………………….25 gr.
Kuyruk yağı……………………………………………………………….200 gr.
Bunlara biraz su ilâve ederek bir arada suyu uçana kadar kaynatılıp yağ elde edilecektir. Bu yağın terkibini yapan tartısını altınla verir. En şiddetli olan kemiklerdeki sancıyı giderir. Kitapta kamburu da iyi yapar ibaresi yazılıdır. Yani kemikleri yumuşatıyor, ağrılara iyi geliyor. Adaleler bu yağ ile ovulur.

LAKVA YAĞI:

Çörek otu……………………………………………………………………25 gr.
Çemen ……………………………………………………………………….50 gr.
Susam veya halis zeytinyağı………………………………………..50 gr.
Sıcak su…………………………………………………………………….100 gr.
Bunlar kavrularak kaşıkla ezilecek kaynar su üzerine dökülecek, kaynatılarak suyu uçurulacaktır. Bu yağdan sağır kulağa birkaç damla damlatılırsa. bir günde açar. Kulak zarı patlamış ise fayda vermez. Bu yağ soğuduktan sonra bir şişeye konarak İçine bir badem atmalıdır. Badem tortuyu dibine İndirir, yağı saflaştırır. Eğer bu yağ İnbikle yapılırsa, daha ince ve iyi olur,

KARABİBER YAĞI:
Karabiber…………………………………………………………………….35 gr.
Zeytinyağı………………………………………………………………3 fincan
Su ……………………………………………………………………..450 gr.
Karabiber vo zeytinyağı, su ilâve edilerek kaynatılırsa suyu uçuru-lup yağı elde edilir. Bu yağ evca-ı baridenin tiryakidir. (Soğuktan olan ağrıların) Ağrıyan mafsal üzerine sürülerek ovulur.

ÇEMEN YAĞI:

Çemen ……………………………………………………………………..500 gr.
Çörek otu……………………………………………………………………50 gr.
Zeytinyağı………………………………………………………………….500 gr.
Hepsi karıştırılıp ezilip (ateş üzerinde) üzerine kaynar su dökülmeli, su üzerine çıkan yağı kaşıkla alarak temiz bir şişeye koymalı, içine (3-5) tane badem atılarak yağ süzdürülmelidir. (Bu yağ da kulağa kaçan suyu dışarı akıtır.)

PAPATYA YAĞI:
Papatya su ile kaynatılır, suyu alınır, zeytinyağı katılarak su uçana kadar kaynatılır. Elde edilen yağ papatya yağıdır. Bir şişeye konarak içine (1-2) badem atılır, icap ettiği vakit kulağa damlatılır. Bu yağ çok soğuk olursa güneşte veya sıcak su içinde ısıtıldıktan sonra kulağa damlatılmalıdır.

YAN AĞRILARI
Yan ağrılarına karşı aşağıdaki terkipler yapılmalıdır:
R -1:
“Birer bardak su teresi suyu içilir.
Asırlardan beri insanlık âleminin en büyük şifa menbaı diye ifade ettikleri, çeşitli bitki ve otlara karşı alâkanın giderek arttığı ve bu bitkilerin bütün dünyada çok yaygın bir şekilde kullanıldığı günümüzde, memleketimizde de bu ihtiyaca cevap verebilecek bitkiler vardır.insanların hastalıklarının tedavisi cihetinde cidden faydalı reçeteler ve tavsiyeler sunması bakımından büyük değer taşımakta. Sizde Şifalı Bitkiler ile hastalıklarınıza doğal bitkisel çözüm ile derdinize deva bulabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)