Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İlişkilerde Ki Çarpıklık, Biz Ne Arıyoruz ?

Muzik

İlişkilerde neden artık bir uçurum oluşmaya başladı. Sebepleri neler, sağlıklı olanı hangisi.

Bugün cinselliği daha ne olduğunu bilmeden erken yaşta yaşamaya başlıyoruz, erken yaşta cinsellikle ilgili bilgi sahibi olabilmek, kıt düşünceler ve tabular yüzünden kızların çoğu erkeklerinde bir kısmı cinselliği çok farklı görüyor… dediğim gibi cinselliği yaşamadan önce ne olduğunu iyice kavramak önemli…

carpik-iliskiler.jpg


Cinselliği erken yaşamak aslında sonrasında çarpık ilişkiyi çıkarıyor ortaya. Günümüz birlikteliklerinde yaş farkının da olduğu uçurumlar çıkıyor ortaya. Erkek yaşlılığını kabul etmediğini kendine kanıtlar havalarında kendinden küçük genç kızlarla çıkma gücünü gösteriyor. Aslında bu tarz bir ilişki sevgi ve aşk‘tan uzak daha çok maddiyata yönelik bir beraberliğin olduğu görüntüye baktığınız zaman anlamakta zorluk çekmiyoruz.

Genç kızlar erken yaşta cinselliği yaşadığı için ailenin baskısı ve maddi imkansızlığı onu çarpık ilişkiye yönlendiriyor. Genç kız giyinmek, süslenmek, bakım yaptırmak istiyor bu renkli yaşam işte genç kızı kendinden yaşça büyük bir partner pesinde koşturuyor. İşte burada kendini halen genç sanan yaşını almış, her gün sakal tıraşı olarak yaşını saklamaya çalışan, spor merkezlerine giderek kendini zinde göstermeye çalışan, maddi güçle kılık kıyafet ile yaşını saklayan her şeyden önemlisi altında bindiği araba ile bu gençlerimiz için bir av oluyor aslında.Hata kimde diye bakarsak bu eksikliğin her tarafda olduğunu görebiliriz. Çünkü genç kız yaş 22 kendine yakın 25 yaşında bir erkekle yaşayabileceği her şeyi cüzdanı kabarık 50 yaşında bir erkekle yaşamayı tercih ediyor. Bu ilişkilerde en komik olanı da birbirlerine aşkım, bebeğim, sevgilim gibi hitap etmeleri bu ilişkileri komik hale sokuyor.

Buraya kadar erkekleri eleştirdik ama olgun bayanlarımızın da bu konuda oldukça hatalar yaptığını böyle arayışların olduğunu gözlemlemek mümkün. Olgun kadında tam tersi kendinden yaşça büyük bir erkeğin kendisini mutlu edemeyeceğini tamamlamayacağını düşündüğü için kendinden en az 20 yaş bir gençle yaşayacak kadar geniş. Burada delikanlı bu tarz ilişkiyi ya menfaat olarak bakıyor, yada gidebileceği bir adresi olarak görüyor kısacası her iki yönlü de kendilerini geliştirememiş insanlar olarak görüyorum.

Genel olarak bakarsak erkeklerin belli yaştan sonra daha genç görünmek için yapmaya çalıştıkları komiklikler, kadınların da yaşlanmaya meydan okurcasına makyaj, saç bakım dolu dizgin. İşte ilişkiler bu hale geldi. Gençlerde artık sevgi aşk arayışı yok. Toplum da sanki bu tarz ilişki kabul etmiş görmemezlikten gelmeye başlamış.

Birbirine bağlı ve güvenli ilişkileri kurmanız dileklerimle.

Mustafa DORUK

 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular