Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İç Anadolu Bölgesinin Geçitleri

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 11:45

Eqe

KURBAĞALIBELİ GEÇİDİ:
(SİVAS)
Sivas il sınırlarında Zara Suşehri arasında Şerefiye Güzergâhlı yol takibinde iki geçitten ilki olan Kurbağalıbeli Geçidi 1800 Rakıma sahip. Zara çıkışlı 32 Km de noktaya varılır.

KUŞYAKASI GEÇİDİ:
(SİVAS)
Sivas il sınırları dâhilinde olan Kuşyakası Geçidi 1510 Rakıma sahip. Zara Suşehri arasında Şerefiye yolu takipli, Zara çıkışlı 20 Km. de.

ÇORAKBOĞAZI GEÇİDİ:
(SİVAS)
Sivas il sınırları dâhilinde olan Çorakboğazı Geçidi 1850 Rakıma sahip. İmranlı ile Karacaören arasında sıkışan bu geçidimizin, İmranlı Karacaören arası 24 Km. dir.

SAEYFEBELİ GEÇİDİ:
(SİVAS)
Sivas merkeze yakın olan bu geçidimiz 1300 Rakıma sahip. Sivas Hafik arasında yer alır. Sivas Hafik ara mesafesi 35 Km

YAĞDONDURAN GEÇİDİ:

(SİVAS)
1750 Rakıma sahip Yağdonduran Geçidi Sivas il sınırları dâhilinde olup, Ulaş ile Gürün arasında Ulaş’ın Gürün istikameti çıkışıyla birlikte geçidi sarmaya başlıyorsunuz. Takriben ederi 18 km.dir.

KARABEL GEÇİDİ:
(SİVAS)
Zara ile Çetinkaya arasında yer alan ve iki geçitten biri olan Karabel Geçidi Çetinkaya çıkışlı ikinci sırada yer alırken Zara çıkışlı ise ilk sırada yer alır. Zara ile Çetinkaya arası 105 Km dir. Karabel Geçidi 1810 Rakıma sahiptir.

KIZBELİ GEÇİDİ:
(SİVAS)
Zara ile Çetinkaya arsında yer alan Kızbeli Geçidi 1560 Rakıma sahiptir. Zara çıkışlı ikinci sırada yer alırken Çetinkaya çıkışlı ise ilk sırada yer alır. Zara ile Çetinkaya ara mesafesi 105 Km. dir.

KARABAYIR GEÇİDİ:
(SİVAS)
Sivas il sınırında olan bu geçit, Zara ile Suşehri arasında olup, beldelerinden Şerefiye’yi de içinde barındıran yoldadır. 75 Km. lik bu geçişte sadece Karabayır Geçidi geçmekle kalmıyor tamamında Kurbağalıbeli (1800) ve Kuşyakası Geçitlerini de (1510) aşmış oluyorsunuz. 1925 Rakımlık bu geçidi besleyen yükseklik ise Köse Dağı ve diğer küçük dağlarımızdır.

ÇAMLIBELİ GEÇİDİ:
(SİVAS)
Sivas il sınırında İlçesi Yıldızeli ile beldeleri Çırçır arasında yer alan ve iki geçitten ikincisi olan Çamlıbel Geçidi. 1720 Rakıma sahiptir. Yıldızeli çıkışlı bu yolda Yıldızeli ile Çırçır arası ise 36 Km dir.

MIZIKAKIRAN GEÇİDİ:
(SİVAS)
Sivas il sınırında Yıldızeli ile beldeleri Çırçır arasında yer alan iki geçitten ilk olan Mızıkakıran Geçidi 1435 Rakıma sahiptir. Yıldızeli çıkışlı bu yolda Yıldızeli ile Çırçır arası ise 36 km.dir.

RÜZGARBELİ GEÇİDİ:
(SİVAS)
Sivas il sınırları dâhilinde yer alan Rüzgarbeli Geçidi 1520 Rakıma sahiptir. Yıldızeli ile Yavu arasında yer alır. Yıldızeli ile Yavu arası 35 Km.

MAZIKIRAN GEÇİDİ:
(SİVAS)
Sivas il sınırında yer alan bu geçidimiz 1800 Rakıma sahiptir. Daha çok Gürün’e yakın olan bu geçidimize ulaşmak için Gürün çıkışlı Kayseri Pınarbaşı yoluna girilmelidir.
KARAŞAR GEÇİDİ:
(SİVAS)
Sivas il sınırlarında yer alan bu geçidimizde Divriği ile Kangal arasında konumlanır. 1950 Rakıma sahip bu geçide Yama Dağı yükseklik katar. Divriği çıkışlı yaklaşık 20 Km. iken Kangal çıkışlı yaklaşık 70 Km dir.

ÇAMLIBEL GEÇİDİ:
(SİVAS TOKAT SINIRI)
1650 Rakıma sahip Çamlıbel Geçidi Sivas ile Tokat arasında sınır oluşturur. Sivas Yıldızeli ile Tokat Çamlıbel arasında yer alır. Yıldızeli ile Çamlıbel arası 31 Km dir.

ALMUSBELİ GEÇİDİ:
(TOKAT)
1235 Rakımlık Almusbeli Geçidi Tokat ile Almus Baraj Gölü arasına sıkışmıştır. Tokat’tan çıkışla Almus’a 34 Km kat edişin ardından varabilirsiniz.

BELBAŞI GEÇİDİ:
(TOKAT)
Tokat ili sınırlarında olan Belbaşı Geçidi, sırtlarında Tokat ili, ilçelerinden Başçiftliği barındırır. 1442 Rakımlık yükseltiye sahip Belbaşı Geçidine ulaşmak için ya Niksar üzerinden Başçifliğe yöneleceksiniz. Ya da, Reşadiye üzerinden Bereketliyi takiben Başçifliğe ulaşacaksınız. Reşadiye’den 36 Km. Niksar’dan ise yaklaşık 40 Km.

KIZILİNİŞ GEÇİDİ:
(TOKAT)
Tokat il sınırları içerisinde olan bu geçidimizin rakımsal yüksekliği 1255 Tir. Tokat çıkışlı Çamlıbel yönüne 18 Km. ardından çıkabiliyorsunuz.

HORONBELİ GEÇİDİ:
(TOKAT)
Tokat ile Artova arasında yer alan Horonbeli Geçidi 1285 Rakımlık bir yükseltiye sahip. Tokat Artova istikametine giderken, Kızıliniş Geçidini de geçip Horonbeli Geçidine 38 Km. ardından varıyorsunuz.

KARAYÜNBELİ GEÇİDİ:
(TOKAT)
Zile ile İğdir sapağı arsında yer alan bu geçidimiz 1350 Rakımına sahiptir.

YAYLABELİ GEÇİDİ:
(TOKAT)
Tokat il sınırlarında yer alan bu geçidimiz 1350 Rakımlık yükseltiye sahiptir. Zile’den Amasya yönüne yöneldiğiniz vakit yaklaşık 20 Km. ardından ulaşabiliyorsunuz.

KAYBELİ GEÇİDİ:
(ÇORUM)
Çorum il sınırlarında yer alan bu geçidimizin Rakımı 1305 tir. Dodurga ile İskilip arasında kalan Kaybeli Geçidi’ne Çorum çıkışlı geçide yaklaşık 75 Km sonrasında varılır.

MEÇHULASKER GEÇİDİ:
(ÇORUM)
Çorum il sınırları içerisinde yer alan bu geçidimiz 1215 Rakımlık bir yükseltiye sahip olup, Çorumun hemen çıkışında irtifa kazanmaktadır. Merzifon yönünde olan noktaya yaklaşık 15 Km pedalın arsından varılır.

KÜREBELİ GEÇİDİ:
(ÇORUM)
Elmalı Dağının yükseklik kattığı Kürebeli Geçidinin rakımı 1165 dir. Çorum çıkışlı gidilen alternatif güzergâh da, Alaca yönüne dönüp yaklaşık 33 Km. pedalın ardından varıyorsunuz.

EKMEKÇİBELİ GEÇİDİ:
(ÇORUM)
Çorum il sınırlarında yer alan Ekmekçi Geçidi, Çorum Alaca yönünden Sungurlu yönüne gidildiği vakit ulaşabilirsiniz. 1107 Rakıma sahiptir.

KARADANA GEÇİDİ:
(ÇORUM)
Sungurlu Çorum arasında olan bu geçidimiz 1145 Rakıma sahip. Bu geçidimizde de yükseklik katkısı olarak Elmalı Dağının etkisi görünüyor.

FINDIKLI GEÇİDİ:
(ÇORUM)
Çorum ile sınır ilçelerinden Ortaköy arasında sıkışan Fındıklı Geçidinin rakımı 1435 tir. Elmalı, Karadağ ve Buzluk Dağlarının yükseklik kattığı Geçidimize yaklaşık 70 Km. Ardından varabilirsiniz.

ELMABELİ GEÇİDİ:
(ÇORUM)
Çorum il sınırlarında olan Elmalı Geçidi Çorumdan daha çok Toya ya yakındır. Ulaşmak için Tosya’dan çıkışlı, Türbe Geçidini geçerek Küre Dağının eteklerinden Elmabeli Geçidine varabilirsiniz. Geçidin Rakımı 1180

SAÇAKBELİ GEÇİDİ:
(ÇANKIRI)
Çankırı il sınırlarında olan Saçakbeli Geçidine Dumanlı Dağı yükseklik katar. 1453 Rakımlık yükseltide olan Saçakbeli Geçidi, Çankırı’nın Atkaracalar ilçesi ile Ankara’nın Çubuk ilçesi arasında aynı yüksekliklere yakın toplam 4 Geçidi aşarak (çubukbeli Geçidi,1200 Gamireli Geçidi,1240 Bulduk Geçidi, 1380Ortabeli geçidi 1358)Ankara Çubuk çıkışlı ulaşıyorsunuz.
Ankara Atkaracalar arası yaklaşık 120 Km dir.

ORTABELİ GEÇİDİ:
(ÇANKIRI)
Çankırı il sınırında olan Ortabeli Geçidi.1358 Rakıma sahip. Çankırı Atkaracalar ilçesi ile Ankara Çubuk ilçesi arasında Çubuk çıkışlı beş geçitten dördüncüsüdür. Ankara çıkışlı olmak üzere 90 Km. varılabilinir.

İNDAĞI GEÇİDİ:
(ÇANKIRI)
Çankırı il sınırları dahilende yer alan İndağı Geçidi 1420 Rakıma sahip. Çankırı çıkışlı Kurgun Ilgaz arasındadır. Geçide yüksekliği Yaprak Dağı verir.

BULDUK GEÇİDİ:
(ÇANKIRI)
Köroğlu Dağlarının yükseklik kattığı Bulduk Geçidi. Çankırı il sınırların da olup, 1380 Rakımlık bir yükseltiye sahiptir. Çankırı ilçesi Atkaracalar ile Ankara Çubuk ilçesi arasında kalan bu geçidimiz, Ankara çıkışında üçüncü geçidimiz olarak bizi karşılar. Ankara çıkışlı 65 Km. dir.

GAMİRELİ GEÇİDİ:
(ÇANKIRI ANKARA SINIRI)
Çankırı ile Ankara arasında sınır oluşturan Gamireli geçidi. 1240 Rakımlık yükseltiye sahip. Çankırı Atkaracalar ile Ankara arasında ki geçitlerimizin, Ankara çıkışlı ikincisini oluşturmaktadır. Ankara çıkışlı 45 Km. ulaşılmaktadır.

ÇUBUKBELİ GEÇİDİ:
(ANKARA)
Ankara il sınırlarında olan bu geçidimiz, 1200 Rakımlık bir yükseltiye sahip. Ankara çıkışlı 20 Km. de ulaşılır. Devamında Atkaracalar istikametine kadar dört yüksek rakımlı geçit daha vardır.

ELMADAĞ GEÇİDİ:
(ANKARA)
Kırıkkale il sınırına yakın olan bu geçidimiz 1180 Rakıma sahiptir. Ankara çıkışlı 35 Km iken Kırıkkale çıkışlı ise 29 Km de noktaya ulaşıyorsunuz.

TEKEBELİ GEÇİDİ:
(ANKARA)
Ankara il sınırların da olan bu geçidimiz İlçelerinden Akyurt ile Kalecik arasında var olan iki geçitten biridir. Akyurt çıkışlı olduğu vakit karşılanacak olan ilk geçidimizdir. Ankara çıkışta 20 Km. de ulaşılır. Karbasan Dağının yükseklik kattığı Tekebeli geçidinin rakımı 1270. tir.

BAYKUŞBELİ GEÇİDİ:
(ANKARA)
Ankara il sınırlarında olan ve Karbasan Dağının yükseklik kattığı bu geçidimiz. 1385 Rakıma sahiptir. Akyurt Kalecik arası var olan iki geçitten Ankara çıkışlı olduğu vakit 35 Km de ikincisidir.

GÜDÜLSİVRİSİ GEÇİDİ:
(ANKARA)
Ankara il sınırları içerisinde yer alan Güdülsivrisi Geçidi. 1160 Rakıma sahip. Ankara çıkışlı Ayaş üzeri 1000 Rakım üzeri iki geçidin ardından Güdül istikametine yöneldiğiniz vakit, yaklaşık olarak 60 Km nin ardından ulaşıyorsunuz.

AYAŞBELİ VE AYSANTI GEÇİTLERİ:
(ANKARA)
Balaban Dağlarının yükseklik kattığı Ayaşbeli (1195) ve Aysantı (1190) Geçitleri Ankara il sınırlarında olup, Ayaş yolu üzeri, Ayaş Ankara arasında 30 Km aralıktadır.

KARASEKMEZ GEÇİDİ:
(ANKARA)
Ankara. Kazan Kızılcahamam arasında 56 Km lik bir sürüşün ardından varılan bu noktadaki Karasekmez Geçidi 1185 Rakıma sahip.

ÇAMLIDERE GEÇİDİ:
(ANKARA)
Ankara sınırına yakın olan bu geçidimiz. 1340 Rakıma sahip. Ankara Bolu yolu arasında, Balaban Dağları aşımının ardından, Çeltikçi devamında ise Çamlıdere Barajını solunuza alarak, Çamlıdere’ ye sapıyorsunuz. Devamında ise Akyama geçidine ulaşıyorsunuz. Bunun için yaklaşık 70 Km yapmanız gerekecek.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular