Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hyperloop Tercih Eden Ülkeler Listesi

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Elon Musk’ın son yıllara damgasını vuran projelerinden birisi de, Hyperloop veya Türkçe uyarlamasıyla hızyuvar. Üst düzey ray ötesi sistem olarak tanımlanan bu proje ile ulaşmak istenilen nihai hedef saatte 1200 kilometre hıza çıkmak.
Dünya üzerinde şu anda tam olarak çalışan bir Hyperloop bulunmuyor. Ancak, kısa süre sonra bu durum değişebilir. Zira, Hindistan’daki yetkililer fütüristik ulaşım sistemini bir kamu altyapı projesi olarak belirledi.

6213


İlk Hyperloop büyük ihtimal Hindistan’a kurulacak!

Güvenli bir araç olduğuna dair sertifika alınması gibi üstesinden gelinmesi gereken birçok engel var. Ancak, Musk’ın vakum tüpleriyle süpersonik seyahat halini gerçeğe dönüştürmek için mesai harcayan Virgin Hyperloop One, Hindistan’ın Maharaştra eyaletindeki bu projesi şimdiden üstlendi.
Henüz resmi ihale gerçekleştirilmemiş olsa da, Maharaştra’daki yetkililer bu şirketi ve ortağı nakliye devi DP World’ü milyarlarca dolarlık altyapı projesinin yaratıcısı seçti. Bu projenin gerçeğe dönüşmesi ile arabayla 3.5 saat süren Pune – Mumbai yolculuğunun 35 dakika gibi bir süreye inmesi bekleniyor.

Şirket ihaleyi alacağına kesin gözüyle bakarken, bu proje ile dünyada çığır açacağını belirtiyor. Hindistan’da büyük bir liman işletmecisi olan DP World, projenin ilk aşaması için 500 milyon dolar harcayacak.
Böylece dünyanın ilk Hyperloop kapsülü Hindistan’da inşa edilecek. Henüz hedeflenen hızın oldukça altında olan araç yolcular ile test edilmedi. Bu nedenle Hindistan’ın büyük bir cesaret sergilediğini söyleyebiliriz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)