Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Human Papilloma nedir?

Katılım
26 Ara 2016
Mesajlar
1,067
Tepkime puanı
2,264
Puanları
113
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Yıllarca belirti vermeyen virüs: Human Papilloma nedir?Cinsel yolla bulaşan hastalıklar deyince aklınıza ilk olarak HIV ve AIDS geliyor değil mi? Ancak birazdan açıklayacağımız Human Papilloma virüsü hem daha yaygın hem de uzun yıllar boyunca önemsenmeyecek belirtiler ya da hiçbir belirti vermeden meydana geliyor.


incomprensioni.jpg

HPV virüsleri genellikle çok fazla belirti göstermezler. Belirti gösterdiklerinde genellikle genital bölgede uçuk ve siğil gibi basit durumlarda kendisini gösterir. Yani aranızda alt tarafı siğil ya ne olacak deyip geçenleriniz varsa hemen bir doktora görünmelerini tavsiye ediyoruz.

Kimi HPV türleri vücudunuzda 15-20 sene saklanıp hiçbir belirti vermeden kansere kadar varacak hastalılıklara neden olabiliyor.

HPV virüsünden korkmanız gerekiyor!

HPV virüsün vücutta gizlenerek sinsice ilerleyebilir. Bu durum sonucunda kadında ve erkekte kanser gelişebilir. Bu nedenle erkeklerde kadınlarda yılda bir kez muhakkak kan testi veya jinekolojik muayenelerini ihmal etmemelidirler.
 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)