Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hogwarts Legacy Çıkış Tarihi Ertelendi: Açık Dünya Harry Potter Oyunu 2022’ye Kaldı

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,415
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Hogwarts Legacy çıkış tarihi ertelendi. 2021’in merakla beklenen açık dünya Harry Potter rol yapma oyunundan kötü haber geldi. PortKey Games’in geliştirdiği yapım 2022 yılına kaldı.​


Hogwarts Legacy Harry Potter oyunu

Hogwarts Legacy çıkış tarihi ertelendi. Merakla beklenen açık dünya Harry Potter oyunu için kötü ne yazık ki kötü haber geldi. Oyun analistleri, bu yıl çıkması beklenen birçok oyunun bir sonraki yıla erteleneceğini düşünüyor.
İlk haberleri birkaç yıl önce çıksa da, ilk defa playstation 5 etkinliği sırasında, geçen eylül ayında resmileşen yeni Harry Potter oyunu, fragmanıyla birlikte tanıtıldı.Portkey Games ve Avalanche Studios tarafından geliştirilen oyun, bildiğimiz Harry Potter serisinin çok daha öncesinde geçiyor.


Tam bir asır öncesini anlatacak olan Hogwarts Legacy, 1800’lerin sonlarında başlayacak. Oyuncuların kendi öğrencilerini yaratmalarına, derslere katılmalarına ve büyücü okulu ile çevresini keşfetmelerine izin verecek.
Rol yapma türündeki açık dünya Harry Potter oyunu, yıllar önce tasarımlarına başlamış ancak uzun süre boyunca sadece ihtimal olarak kalmıştı. Resmi duyurusu ile birlikte yayınlanan fragman da izleyenleri oldukça heyecanlandırmıştı. Hatta playstation 5 etkinliği sırasında tanıtılan oyunlar arasında en göze çarpan içerikler arasında yer almıştı.
Hogwarts Legacy: Yeni Harry Potter Oyunu

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nu bizlere çok daha iyi tanıtacak ve belki de kaderini şekillendirmesine izin verecek olan oyun hakkında ne yazık ki üzücü bir haber geldi. Yapılan resmi açıklama ile tam bir yıllık erteleme aldığı ve 2022 yılında çıkacağı duyuruldu. Geçen eylül ayındaki etkinlik sırasında ve daha sonrasında yayınlanan internet sitesinde Hogwarts Legacy’nin 2021 içerisinde tüm platformlarda yer alacağı söyleniyordu.

Yeni Harry Potter Oyunu Hogwarts Legacy, 2022’de Çıkacak​

Erteleme hakkında resmi olarak yayınlanan açıklama şu şekilde:“PortKey Games markası altında Hogwarts Legacy oyununun gelişine yapılan olumlu yorumlardan dolayı bütün dünyadaki hayranlara teşekkür ediyoruz. Bütün oyunseverler ve Büyücülük Dünyası için imkânlar dahilindeki en iyi deneyimi ortaya koymak bizim için son derece önemli. Bu yüzden oyuna gerekli zamanı tanımaya karar verdik. Hogwarts Legacy, 2022 senesinde yayınlanacak.“
Muhtemelen aldığı birçok ertelemeye rağmen Cyberpunk 2077 oyunun yaşattığı hayal kırıklığı, bu tarz açık dünya oyunları adına bir ders niteliği taşıyor. Öte yandan analistler, Hogwarts Legacy’nin 2021 içerisinde erteleme alacak oyunlardan sadece bir tanesi olduğu ve yakında devamının geleceğini de belirtiyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)