Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Heathcliff

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,416
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

HEATHCLIFF


George Gately
tarafindan yaratılan Heathcliff, Amerikan gazetelerinde ilk kez 1973 yılında görünmüştür.

Çizerinin çalıştığı gazetede rastgele hazırladığı vinyet çizimlerinden birinde ortaya çıkan hınzır kedi Heathcliff, tiplemesinin beğenilmesi üzerine çizimlerinde uyandırdığı etkilerden yola çıkılarak karakterize edilmiş ve bir süre sonra da günlük bant haline gelmiştir.

Yakaladığı korkunç yayın başarısını takiben Heathcliff'in maceraları çizgifilm versiyonlarına adapte edilmiş ve etrafında öbeklenen diğer hayvan dostlarıyla birlikte Amerikan televizyonlarından da hayranlarına ulaşmayı bilmiştir. 1929 yılında New York'da doğan George Gately Gallagher, ilk çizgiroman denemelerine 1957'de başlamıştır. 1964 yılı başında yarattığı ilk bantı Hapless Harry birkaç gazetede görüldükten sonra, en popüler kahramanı olan Heathcliff'e eğilmiştir. Zarif olduğu kadar keyfine düşkün ve günü birlik yaşayan Heathcliff, Jim Davis'in Garfield'ı için iyi bir veri oluşturmuştur. George Gately, karakterinin ilk animasyonunun yayınlandığı 1980'den sonra da tüm vaktini 30 Ekim 2001'de ölünceye değin başlık üzerine yoğunlaştırmıştı. George Gately'den sonra günlük bantı yeğeni Peter devam ettirmiştir.

Heathcliff, ülkemizde ilk kez kendi başlığıyla Güneş Gazetesi tarafindan 1990 yılında yayına başlayan Kırmızı Bilye adlı dergide boy göstermiştir.

izgiromanAnsiklopedisi268a.jpg


1990'da yayınlanan Kırmızı Bilye dergisinde Heathcliff bantı.
 

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,416
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

çok severdım cok ızlerdım bu cızgı fılmı :D müziği bile hala kulağımda .D
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)