Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hayvanlar Nasıl Daha Sağlıklı Yaşamanızı Sağlarlar ?

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:37

Muzik

evcil-hayvanve-saglik-300x169.jpgEvde balık beslemek bile size pozitif fayda sağlar. Hayvan beslemek yalnızlığı giderir, stresi azaltır, sosyal iletişimi güçlendirir, egzersiz yapmanız için sizi teşvik eder ve karşılıksız sevgi hissetmenizi sağlar. Hayvan beslemenin kişilerin daha uzun yaşamalarını sağladığı bile kanıtlanmıştır.

Egzersiz yaptırırlar

Egzersiz demek, illa spor salonunda sıkıcı zamanlar geçirmek demek değildir. Köpeğinizi dolaştırmak, at binmek ya da kedinizle oyun oynamak bile günlük egzersizlerdir.

Arkadaşlık sağlarlar

Yalnızlık insanı depresyona sokar. Bir canlıyla beraber yaşamak ise kendinizi ihtiyaç duyulan biri olarak hissetmenizi sağlar. Bu sayede problemlerinizden uzaklaşırsınız.

Yeni insanlarla tanışmanızı sağlarlar

Evcil hayvanlar sosyalleşmenize yardımcı olurlar. Köpek sahipleri her sabah ve akşam yürüyüşlerde karşılaşarak zamanla arkadaş olurlar ve birbirleriyle köpekleri hakkında konuşmaya başlarlar. Ayrıca hayvan sahipleri pet shoplarda, marketlerde de birbirlerini görünce iletişime geçerler.


Endişeyi azaltırlar

Bir hayvanın dostluğu, rahatlama ve sakinleşme sağlar. Bu sayede kendinize güveniniz yeniden şekillenir, endişeniz azalır ve dünyayla yüzleşmekten eskisi gibi korkmazsınız.

Gününüze rutin kazandırırlar

Pek çok evcil hayvan, düzenli beslenme ve egzersize ihtiyaç duyarlar ve bu hayvan sahiplerine bir rutin kazandırır.

Stresinizi alırlar

Hayvanlara dokunmak ve hareketlerini izlemek stresle baş etmenizi sağlar ve bu sayede pek çok sağlık sorununa karşı sizi korur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)