Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hayvan Hırsızlığına Karşı Korunmanın Yolları

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 3:45

Muzik

pugwithleash_480x300_2.jpgSadece küçük boy ve safkan cinslerin evcil hayvan hırsızı tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Küçük, büyük, safkan ya da kırma, her türlü evcil hayvan hergün, köpek dövüşlerinde, testlerde, ayinlerde kurban olarak kullanılmak için ya da evcil hayvan dükkanlarına satılmak için kaçırılıyorlar.


Biricik dostunuzun güvenini sağlamak ve hayvan hırsızlarına yem olmasını önlemek için aşağıdaki önlemleri alabilirsiniz.


Gerçek bir çit yaptırın


Görünmez çitler köpeklerinizin bahçe dışına çıkmalarını engellerler ama yabancıların bahçenize girmelerini engelleyemezler. Bahçenizin çevresine dışarıdan yabancıların girmesini engelleyecek bir çit yaptırın ya da duvar ördürün.


Evcil dostunuzun sokaktan görünmeyeceğine emin olun


Bahçede oynayan bir yavru köpek hırsızlar için kolay bir avdır. Köpeğinizin dışarıdan görünmediğinden emin olun.


Köpeğinizi dükkanın dışına bağlamayın


Bir hırsızın köpeğinizi alıp kaçması yalnızca birkaç saniyesini alır. Bu nedenle, bir parça bir şey alacak olsanız bile, asla köpeğinizi tek başına dışarıda bağlı bırakmayın.


Köpeğinizi bahçede yalnız bırakmayın


Yalnız başına gezen bir köpek güvende olmaz. Bahçeden kaçabilir, hırsızlar alıp götürebilir ya da yaralanabilir.


Köpeğinizi arabada yalnız bırakmayın


Köpeğinizi arabada bekletmek ve üzerine kapı kilitlemek hem sıcak havalarda tehlikelidir hem de kaçırılma riskini yükseltir. Köpeğinizi ya evde bırakın ya da yanınıza alın.


Her zaman tasma kullanın


Kaçan bir köpek hırsızın ilk hedefi olacaktır. Köpeğinizi, etrafı kapalı alanların dışında, daima tasmayla gezdirin.


Köpeğinizin tasmasında daima bilgileri olsun ve mümkünse mikroçip taktırın


Bunlar ekonomik ve kolay yapılabilecek önlemlerdir ve köpeğiniz kaçırıldığı veya kaçtığı zaman onları bulmanızı sağlarlar. Tasmasında kimlik bilgileri ya da mikroçipi olan bir kedi ya da köpeğin bulunma ihtimali, kimlik bilgisi ya da mikroçipi olmayanlardan çok daha yüksektir.


Köpeğinizi daima güvendiğiniz kişilere bırakın


Eğer köpek dolaştırıcısı ya da evcil hayvan bakıcısı tutacaksanız, o kişinin güvenilir olduğuna emin olmalısınız. İşi vereceğiniz kişinin geçmişini araştırın, eski çalıştıklarından bilgi alın, referanslarını isteyin ve aklınızda olanları sormaktan çekinmeyin. Eğer içinize sinmediyse işi o kişiye vermeyin ve içgüdülerinize kulak verin.


Kedinizi içerde tutun


Belki dışarı çıkmadığı için mutsuz olacak ama bu onun iyiliği için! Eğer bir kediniz varsa onu daima göz önünde tutun. Kısırlaştırılmış kediler satılmaktan çok köpek dövüşlerinde yem olarak kullanılmak ya da çok daha kötü nedenler için kaçırılabilirler.


Hayvanlarınızı kısırlaştırın


Veterinerinizin öğüdünü dinleyin ve evcil hayvanınızı kısırlaştırın. Kısırlaştırılmış hayvanlar daha az kaçarlar ve istem dışı üreyemezler. Bu da onların hem daha güvende olmalarını sağlar hem de evsiz yavruların dünyaya gelmelerini önler.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular