Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

HAYAL VE HİÇ(BİR)ŞEY

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Şimdiye kadar yaşanabilecek tek şey fenomen. Unutma, sadece dünya fenomenlerinin ve hayallerinin nesneleri değil, aynı zamanda bilincin nesneleridir. Onlar dünyanın nesneleri olabilirler, sadece aklın nesneleri olabilirler. Onlar büyük manevi deneyimler olabilir.
6087

Kundalini'nin içinde yükselişini görebilirsiniz: bu da bir fenomen - güzel bir rüya, ama aynı bir rüya. Varlığınızı süzülen harika bir ışık görebilirsiniz, ancak bu ışık aynı zamanda bir fenomendir. İçinizde çiçek açan nilüferler ve varlığınızın içinde ortaya çıkan büyük bir koku görebilirsiniz: bunlar da fenomendir, çünkü siz her zaman göreceksin ve asla görülmüyorsunuz, her zaman deneyimleyici ve asla deneyimlisiniz, her zaman tanık ve asla tanık değilsiniz.

Bu şekilde düşünmeye başlayın: Eğer sokakta yürürseniz, geçen insanların tüm hayaller olduğunu düşünün. Mağazalar, dükkan sahipleri, müşteriler ve gelen ve giden insanlar, hepsi hayaldir. Evler, otobüsler, tren, uçak, hepsi rüyalar. Aniden, bir flaş gibi, bir şey “Ben de bir rüyamım” olarak vizyonunuza gelir. Çünkü eğer görülen bir rüyaysa, o zaman kim bu 'ben'? Nesne bir rüyaysa, o zaman konu da bir rüyadır.
Nesne yanlışsa, konu nasıl olabilir? Her şeyi bir rüya olarak izlerseniz, aniden varlığınızdan kaydığınız bir şey bulacaksınız: ego fikri. Tekrar tekrar bu şekilde meditasyon yaparak, bir gün mucize olur: içeri bakarsınız ve ego orada bulunmaz. Bilincinizin kalitesi, buna yeni bir lezzet verecektir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)