Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

'Harry Potter' Kitaplar Katolik Okulunda Yasaklandı.

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

'Harry Potter' Kitaplar Katolik Okulunda Yasaklandı Çünkü Büyülerin Gerçek Olduğunu Düşünüyorlar
7053


Harry Potter kitabı serisi yazarı JK Rowling tarafından yazılan, her yaştan okuyucuları uzun süredir favori olmuştur. Genç büyücü Harry Potter ve Hogwarts Büyücülük Okulu ve Büyücülük'teki büyülü arkadaşlarının hikayeleri, on yıldan fazla bir süredir hayali ve büyüleyicileri okuyor. Ülkedeki öğrenciler bu yıl ilk defa kitaplarını hevesle alacaklarsa da, Nashville'deki St. Edward Katolik Okulu'ndaki öğrenciler okulun yasaklanmasından sonra şanssız kalıyorlar.Katolik okulunda papaz olan Rev. Dan Reehil, öğretmenlere açıklama yapan kitapların yasaklanmasını, “kötü ruhları” kuran büyüleri içeren ve “inancımız için muhtemel bir tehdit sunduğunu” söyleyen kitapları yasakladı. " Tennessean'a göre . “Bu kitaplar sihri hem iyi hem de kötü olarak sunuyor, bu doğru değil, aslında zekice bir aldatmaca. Kitaplarda kullanılan küfürler ve büyüler gerçek küfürler ve büyüler; insan tarafından okunduğunda kötü ruhları tehlikeye sokma riski taşıyor. metni okuyan kişinin varlığı, "e-postayı belirtir.

Kredi: iStockReehil, kitapları yasaklama kararına gelmeden önce birkaç fahişeyle danıştığını söyledi. Rahip şehir dışındaydı ve bu hikayenin haberi basına sızdırıldığında yorum yapmak için uygun değildi, ancak Nashville Katolik Piskoposluğuna bağlı okul müdürleri Rebecca Hammel, e-postayı bir ebeveyn soruşturmasından sonra gönderdiğini doğruladı.Hammel, "Her papaz, cemaat okulu için bu kararları verme konusunda kanuni bir yetkiye sahiptir." Dedi. “Bu şekilde davranma yetkisi dahilinde.” Kitapların 2018-2019 öğretim yılında okul kütüphanesinde mevcut olduğunu doğruladı, ancak okul öncesi k için 8. sınıftan itibaren yeni bir kütüphanenin açıldığını ve kitapların orada bulunmayacağını doğruladı. Hammel, "Bu süreçte yaşadıklarını ve bu tür bir spekülasyon ve dolaşımı iyileştirme ümidiyle içeriğin bir kısmını dışarıda bıraktığını biliyorum." Dedi.

Sosyal medyaya verilen cevap, kuşakların nesiller boyunca okumasına ilham veren bir kitabın herhangi bir okuldan nasıl kaldırılabileceğini kavrama çabasıyla, öfke ve inançsızlığın bir karışımıydı.

Bu, fantazi serisini ilk defa yasaklamaya çalışan biri değil. Amerikan Kütüphane Derneği serisi okul kütüphanelerinden kaldırılması en çok istenen kitapların biriydi yani 2000-2009 en sık meydan listesinin başında olduğunu bildiriyor.

 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)