Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Haliç üniversitesi.

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:40

Eqe

Üniversite Türü: Vakıf
Kuruluş Tarihi: 1998
Telefon: +90 212 621 37 05
Faks: +90 212 621 37 03
Adres: Haliç Üniversitesi Merkez Kampusü Mecidiyeköy / İstanbul
Öğrenim Dili: Türkçe - İngilizce
Yerleşim: Üniversite toplam 4 500 m2?lik kapalı alan üzerine kurulu bulunuyor.
Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 3 fakülte (fen-edebiyat, işletme, mühendislik), 3 yüksekokul, 1 konservatuar ve 1 enstitü bulunuyor.
Beslenme: Yemek ihtiyaçları 500 m2 alana kurulu olan 150 kişilik kafeterya ve yemek pişirilen 600 kişilik mutfaktan karşılanıyor.
Teknoloji: Üniversitede 25 kişilik bir yabancı dil laboratuvarı ile Network?e bağlı 2 bilgisayar laboratuvarı öğrencilere hizmet veriyor.
Sağlık hizmetleri: Öğrencilere sağlık problemlerinde yardımcı olmak üzere kurulmuş olan Mediko-Sosyal Merkezi var.
Barınma: Haliç üniversitesi'nin 60 kişi kapasiteli öğrenci yurdu bulunuyor.
Burs: Üniversite sınavında dereceye giren öğrencilere karşılıksız burs veriliyor.
Rektörün Adaylara Mesajı: "Uzun vadede 3 bin 500 öğrenciyi hedefleyen, tamamen Lisans ve Yüksek lisans programlarına yönelmiş, şu anda bin 600 öğrencisi olan Haliç üniversitesi'nde bu yıl, dördü özel yetenek, dokuzu merkezi yerleştirme ile öğrenci alan 13 lisans programımızda 650 kontenjanımız bulunmaktadır. Bir şehir Merkezi üniversitesi olarak 1998-1999 ders yılında başladığımız aktif hayatımıza yine bir şehir Merkezi üniversitesi olarak devam etmek istiyoruz. İstanbul Fındıkzade'de bulunan Merkez Kampusumuza, Beyoğlu'nun bitişi şişhane'deki yeni binamızla önemli bir boyut daha kazandırmış durumdayız. Böylelikle, sizin için, hemen hemen hiç ulaşım sorunu olmayan, buna karşın sosyal ve kültürel etkinlik merkezlerinin yanı başında ortamlar yaratmış bulunmaktayız"
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular