Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Günün Yazısı - Howard Kelly ve Bir Bardak Süt - 24.05.2021

SuMBuL

Tam güldüğün yerde başlar şiirler... Yang❤️
mod
Katılım
4 Ara 2020
Mesajlar
2,331
Tepkime puanı
4,622
Puanları
113
Konum
...
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Okul masraflarını çıkarmak için kapı kapı dolaşıp bir şeyler satan zavallı fakir bir çocuk vardı. Bir gün cebinde parası yoktu ve çok açtı. Hemen yakındaki bir evden yiyecek istemeye karar verdi. Ama yiyecek istemek için hiç kapı çalmamıştı. Biraz tedirgindi.

Evin kapısını vurduğunda genç ve güzel bir bayan kapıyı açtı. Çocuk heyecanlandı ve utandı. Aç olduğunu ve yiyecek istemek için kapıyı vurduğunu söyleyemedi. “Susadım, su verebilir misiniz?” dedi.

Genç kadın çocuğun aç olduğunu anlamıştı. Su yerine ona büyük bir bardakta süt getirdi. Çocuk sütü kana kana ve yavaşça içti. Süt bitince “Borcum ne kadar?” diye sordu.

Borcun yok!” dedi genç kadın ve “Annem bize bir iyilik yapıldığında, onun karşılığında asla bir ödeme almamayı öğretti” diye devam etti.

Çocuk da ona “O zaman size kalbimle teşekkür ederim” dedi.

Howard Kelly adlı bu çocuk evden ayrılırken sadece kendisini fiziksel olarak daha güçlü hissetmekle kalmadı, aynı zamanda Allah’a ve insanlara olan inancı da güçlendi. Nerdeyse her şeyden vazgeçmeye ve bırakmaya hazırdı. Bu davranış onun kendisini toparlamasını sağladı.

Yıllar sonra aynı genç kadın çok ağır bir şekilde hastalandı. Kasabadaki doktorlar şaşırmıştı. Bir çare bulamadılar. Sonunda onu büyük şehirdeki daha uzman bir üniversite hastanesine gönderdiler. Bu hastanedeki en iyi doktorlar nadir karşılaşılan bu hastanın ve hastalığın konsultasyonu için toplantıya çağrıldı.

Dr. Howard Kelly de konsültasyon için çağrılmıştı. Hastanın çocukluğunun geçtiği kasabadan getirildiğini duyunca garip bir ışık gözlerini doldurdu. Ne de olsa o kasabada kendisini toplamış ve bugünlere gelmişti.

Doktor önlüğünü giyerek konsultasyondan önce hastayı görmek istedi. Hemen hastanın odasına gitti. Kadını tanıdı. Kadın o çocukluğunda kendisine bir bardak süt veren kadındı.

Daha sonra konsultasyon için kadının hayatını kurtarmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya kararlı olan diğer doktor arkadaşlarının toplandığı odaya gitti ve toplantıya katıldı. O günden itibaren bu hastanın tedavisi ile özel olarak ilgilendi ve önem verdi.

Uzun bir mücadeleden sonra bu hastalıkla girilen mücadele kazanıldı.

Dr.Howard Kelly, hastanenin muhasebe bölümünden nihai faturayı son bir kontrol için kendisine getirilmesini istedi. Fatura kendisine gelince onu inceledi ve sonra kenarına bir not yazdı ve faturayı hastaya götürmelerini söyledi.

Fatura verildiğinde hastalıktan kurtulan kadın onu açmaktan korkuyordu. Hastalığının çok uzun sürmesinin ve böyle özel bir hastanede uzun süre kalmanın maliyetinin çok yüksek olacağını tahmin edebiliyordu. Bu borcu ödemek hayatının geriye kalan tüm zamanını alabilirdi.

Faturayı heyecanla ve korkarak yavaşça açtı. Faturanın yüksek bedelini görünce iyice gerildi. Ancak faturanın üzerinde tükenmez kalemle bir not yazılıydı. Hemen yazılanları okudu…

Faturanın bedeli bir bardak süt ile ödenmiştir.” – (İmza) Dr. Howard Kelly.

Kadının mutlu kalbi dua ederken, gözünden sevinç gözyaşları aktı ve “Şükürler olsun Allah'ım. Senin sevgin bazı insanların kalpleri ve elleri aracılığıyla dünyaya yayılıyor” dedi.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)