Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Günlük 13 milyon aktif kullanıcısı olan Microsoft, Ekipler sohbet uygulamasının artık Slack'den daha hızlı büyüdüğünü söylüyor

  • Perşembe günü, Microsoft işyeri sohbet uygulaması Takımlarının günlük 13 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu duyurdu.
  • Ocak ayında, yakın zamanda halka açılan Slack, 10 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu bildirdi.
  • Microsoft ayrıca öncelikli bildirimler, duyurular, zaman saati, okundu bilgisi ve kanallar arası yayın gönderme dahil olmak üzere Ekipler için yeni özellikler duyurdu.
Microsoft, işyeri işbirliği uygulaması Takımlar'ın Slack'ten daha hızlı büyüdüğünü söylüyor - şimdi kamu piyasalarında 17 milyar doların (R238 milyar) üzerinde - ve ilk defa bu uygulamayı kaç kişinin kullandığını ortaya koyuyor.

Perşembe günü, Microsoft Teams’in günde 13 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu açıkladı. Buna karşılık, Haziran ayında halkaaçılan Slack , Ocak ayında günlük 10 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu bildirdi . Önemli olarak, Slack Ocak ayından bu yana günlük aktif kullanıcı sayısını genel olarak güncellememiştir, bu nedenle bu sayı o zamandan beri artmış olabilir.

Microsoft tarafından sağlanan bir grafiğe göre, Takımlar daha sonra başlamış olsa da, benimseme hızı çok daha hızlı görünüyor. Ocak ayında, Teams’in günde yaklaşık 8 milyon aktif kullanıcısı olduğunu ve Slack’in açıklamasından bu yana yalnızca hız kazandığını belirten bir not olduğunu unutmayın.

7518507170974b518c0f2a5779d88dc4.jpg

Microsoft Teams şu anda günlük 13 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Ocak ayında, Slack günlük 10 milyon aktif kullanıcısı olduğunu bildirdi.
Microsoft,
Microsoft'un basın toplantısında konuşan modern işyerinin genel başkan yardımcısı Jared Spataro, "Şu anda doğru duran rakamlar konusunda daha az endişeliyiz ve büyümeyle ilgili daha fazla endişeliyiz." Dedi. “Büyümenin benzersiz bir değer önermesine dayandığını düşünüyoruz.”

Daha önce, Microsoft, Ekiplerin 500.000'den fazla kuruluş tarafından kullanıldığını ve 150'den fazla kuruluşunun her birinin 10.000'den fazla aktif kullanıcısı olduğunu söylese de, Ekiplerin toplam günlük aktif kullanıcı sayısını dağıtmadı .
Bununla birlikte, bu konuşmanın ortasında, Slack'in bağımsız bir ürün olmasına rağmen, Microsoft Teams'in Office 365 bulut verimlilik paketinin birkaç sürümünde standart olarak geldiğini not etmek de önemlidir. Bu, irili ufaklı birçok şirketin, zaten parasını ödedikleri bir hizmetin parçası olarak Ekiplere erişebilmesi anlamına gelir;
Yeni özellikler

Ek olarak, Microsoft Perşembe günü Takımlar için yeni özellikler duyurdu. Artık Microsoft Teams, müşterilerin özellikle önemli iletiler için kullanabileceği öncelikli bildirimlere sahiptir. Bu özellik, alıcıya yanıt verene kadar her iki dakikada bir uyarı gönderir.
Bunun yanında Microsoft, okuma makbuzlarını açma ve kanallarına ılımlılık ekleme seçeneğini sundu. Bu özellikler bu ay piyasaya sürülecek. Ağustos ayında, başka bir yeni özellik ekip sahiplerine belirli bir rolü olan herkese mesaj gönderme olanağı verecek.
Microsoft ayrıca kullanıcıların bir kanaldaki önemli mesajları vurgulamalarını sağlayan duyuru mesajları da sundu. Bu özellik şimdi mevcuttur. Daha sonra, kullanıcılar birden fazla kanal arasında yayın gönderebilecek.
Frontline çalışanları için, Microsoft çalışanların işlerine başlamalarını ve vardiyaları değiştirmelerini sağlayan bir özellik sundu. Yöneticiler, belirlenen bir işyerinde saatli çalışan olup olmadığını görmelerini sağlayan bir konum özelliğini açma seçeneğine sahiptir. Bu özellik şimdi mevcuttur.

Her sabah en son haberlerimizle tek bir Tıkla Haberdar olun: buraya tıklayın .
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular