Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gündüz Güzeli - Belle De Jour

  • Konbuyu başlatan LeyL
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:22
Katılım
27 Ağu 2016
Mesajlar
393
Tepkime puanı
26
Puanları
0
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Bu işte bir-iki şey öğrendim:
On iki yaşında çocukların seksi çizmeler, ninelerinse parıltılı mini elbiseler giydiği bir dünyada, Heathrow'da otele giren bir ******yi ayırt etmenin en iyi yolu, özel tasarım takım giymiş bayanı bulmaktır.

Belle de Jour, Londra'da çalışan yüksek sınıf bir telekızın yazarlık adıdır. Bu kitapta okuyacaklarınız da onun öyküsü. 2003 yazından 2004 sonbaharına kadar, Belle bu alanın içindeki ve dışındaki günlük maceralarını dürüst, komik ve ödül kazanan bir internet günlüğünde tuttu. Şimdi Belle, Mahrem Maceralarında, bu günlük yazılarını inceden inceye işliyor, nasıl hayat kadını olduğunu, para için seks yapmanın neler hissettirdiğini ve 'iş' için en iyi külotların nereden alınabileceğini açıklıyor. Martin Amis'in edebi değerlerini çıplak müşterilerle tartışmaktan, lüks otellere gizlice kırbaç sokmaya kadar, yüksek sınıf seks ti-caretinin kural tanımayan hikâyesini ve sıradışı bir kadının gizli hayatının içyüzünü bulacaksınız bu kitapta. Belle'in öyküsü, TV'ye de uyarlanmış, 2007-2008 yıllarında İngiltere'nin ITV2 kanalında, 'Secret Diary of a Call Girl' (Bir Telekızın Gizli Güncesi) adıyla yayınlanmış, Belle'i Hannah Baxter canlandırmıştı.

"Belle doğuştan bir internet günlükçüsü, zekâ dolu ve özlü bir tarzı var, içtenlik ve mesafe tam kıvamında… İnsanı eğlendirme değeri çok büyük çünkü seks hakkında yazarken zekâdan taviz vermiyor." - Jeanette Winterson, The Times

"Londralı bir ******nin yazdığı hayatın grafiksel günlüğü kolay alınanlara göre değil… Belle'in esprili düşünceleri bu kitabı çok eğlenceli bir hale getiriyor."
- Big Issue

"Belle şevkle yazıyor… Çok keskin, komik anlar var yazdıklarında."
-India Knight, Sunday Times

"Belle'in yazış tarzı akıcı ve komik."
- Glamour Magazine

"Hornby gibi listeliyor. Amis gibi açık saçık konuşuyor. Larkin'in insanlara duyduğu nefret onda da var ve seks tekniklerinin ince ayrıntılarını sevilen fakat değişken mizaçlı bir Jaguar E-Type'a tork ayarı yapar gib inceliyor… Bu zeki ve samimi yeni bir ses… Yazarı her kimse, gündüz işini bıraksa iyi olur."
- Katy Guest, Independent

"(Belle'in) Hayatının parlaklığına ve açığa çıkan kısımlarına röntgenci gibi göz atıyoruz.
Gerçekten sürükleyici bir malzeme."
- B Magazine

"Belle zeki ve komik, akademik referanslarını da kanıtlamaya hevesli."
- Jane Shilling, Sunday Telegraph

Yazar:Belle De Jour

Sayfa Sayısı: 304
Dili: Türkçe
Yayınevi: Goa
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)