Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gülümsemenin Faydaları

Katılım
9 Eyl 2018
Mesajlar
1,257
Tepkime puanı
1,751
Puanları
113
Yaş
29
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Gülümsemenin faydaları neler alışkanlık yapıyor!
Hayatınızdaki yerli yersiz stres ve endişeden kurtulmak için gülümsemeye ne dersiniz? Gülümsemek insan hayatında bir çok şeye iyi geliyor! İşte faydaları!
4784


Şöyle biraz düşünüp gün içerisinde ne kadar gülümsediğinizi bir düşünün! Gün içerisinde arkadaş ortamızda, okulda veya iş yerinde ne kadar gülüyorsunuz? Gülümsemek sadece karşınızdaki kişiyle bir cevap verme çeşidi değil aynı zamanda haaytınızı baştan sona kadar değiştirecek bir eylemdir. Gülümsemek fiziksel ve psikolojik olarak tüm hayatınızı değiştiriyor. İşte her gün gülümsemenin faydaları ve karşılaşacağınız sonuç...

OLUMSUZ DÜŞÜNCELERE SON VERİYOR!

Her gün mutlu olacaksınız diye bir kaide yok ancak kötü geçirdiğiniz bir gün kafanızı dağıtacak bir konu üzerinde yoğunlaşarak gülümsediğinizde dopamin ve seratonin salgılamanıza yardımcı olarak mutlu hissetmenize yardımcı oluyor. Ruh halini, olumsuz düşünceleri geride bırakmanın en faydalı yollarından biri de gülümsemeden geçiyor. Her gün gülümseyerek olumsuz ve karamsar düşünceleri geride bırakabilirsiniz!

ZİHNİNİZİ RAHATLATIYOR!

Stresli ve endişe dolu bir hayatınız, işiniz olabilir. Elbette stres ve heyecanlı işinizden veya hayatınızdan vazgeçemezsiniz. Ancak gülümseyerek hayatınızdaki stresi veya endişeyi bastırarak zihninizi rahatlatıp daha iyi düşünebilirsiniz. İşiniz her ne kadar stresli olursa olsun rahat bir zihin ile üstesinden gelemeyeceğiniz hiç bir durum sizi tehdit edemez. Ancak bunun için her gün kendinizi gülümsemeye alıştırmaya başlasanız iyi olur!

GÜLÜMSEMEK ÇOK KOLAY!

Yapılan araştırmalara göre bilim insanları kaşları çatmanın gülümsemekten daha zor olduğunu ve bunun için daha fazla kas kullanıldığını ortaya koydu. Ayrıca kaş çatmak ilerleyen yaşlarda cildinizin kırışmasına neden oluyor. Anlayacağınız gülümsemek kaşları çatmaktan daha kolay denemeye ne dersiniz?

KİŞİLERİ DAHA ÇEKİCİ KILIYOR!

Sürekli suratını asan insanlara oranla gülümseyen insanlar çok daha çekici ve etkili olduğu ortaya çıktı. Daha çekici ve daha çok dikkat çekmek istiyorsanız gülümsemeye başlasanız iyi olur. Aynı zamanda bulaşıcı olan küçücük bir gülümseme ile etrafınızdakilere de bu güzel alışkanlığı bulaştırarak pozitif ortamların oluşmasına neden olabilirsiniz!
 

Prenses

Çok güzel gülümsüyordu, sevmeden geçemedim.
smod
Katılım
8 Tem 2018
Mesajlar
1,848
Tepkime puanı
4,124
Puanları
113
Yaş
28
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

gülmek iyidir :)
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular