Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Güllerin Neden Dikenleri Vardır?

Katılım
17 Eyl 2018
Mesajlar
660
Tepkime puanı
834
Puanları
93
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Güllerin dikenleri ne işe yarar? Güller neden dikenlidir, bunun bir hikayesi ve sebebi var mıdır? Güllerin dikenleri hakkında bilgi.

Dünyadaki en güzel çiçeklerden biri güldür. Onlar sevgi ve dostluğun sembolüdür ve inanılmaz güzel bir kokusu vardır. Güller kırmızı, pembe, sarı ve beyazdır; aslında dünyada 100’ün üzerinde gül türü vardır.

1545157389424.png


Dikenlerin Amacı Nedir?
Güller sivri uçlu dikenleri vardır. Bu dikenler bitkinin epidermisinden veya dış tabakasından uzanan küçük çıkıntılar. Bilim adamları, güllerin, tatlı kokuları nedeniyle kendilerini çekebilecekleri hayvanlar tarafından yenilmekten korunmak için dikenlere sahip olduklarını düşünüyorlar.

Güller ve Dikenlerin Hikayesi
Amerikan Yerlileri, yıllar önce gül çalısının dikenleri olmadığına inanırlar. Yaprakları ve pürüzsüz bir sapı olan güllerin tatlı kokuları vardı. Ancak, bu savunmasız güller kendilerini yiyen tavşanlara ve diğer yırtıcılara kolay av oluyorlardı. Gül çalıları bu sebepten bir araya geldi ve büyülü güçleri olan bir adam olan Nanahboozoo’ya gitmeye karar verdiler. Nanahboozoo diktiği güllerin tavşanlar tarafından yenilmesinden hoşnut değildi. Onu görmeye gelen güller, ona hikayelerini anlattılar ve Nanahboozoo onlara hiçbir yırtıcı yiyemesin diye vücutlarını örtmek için küçük dikenler verdi.

Böylece güller her yıl daha büyük ve daha güzel oldular, onları yemek isteyen hayvanları korkutmak için dikenlerini kullandılar.​
 

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,416
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Gullerin efendisi peygamber efendimizin hatrina hicbir gulu dalindan koparmam diken uyarı gibi gelir bana :)))
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular