Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Göz Rengini Değişen 10 Gıda Ürünü

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
genel
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,476
Tepkime puanı
6,860
Puanları
113
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:


Genellikle gözlerin rengi ebeveynlerin genleri ile belirlenir, ancak bu zaman da istisnalar vardır. Bu nedenle çocuğun gözlerinin renginin nasıl olacağını doğuncaya kadar belirlemek mümkün değildir. Dahası da odur ki, hatta yetişkin insanda bile gözlerin rengini değiştirmek mümkündür ve sadece lensler aracılığıyla değil. Uzmanlara göre, basit diyet yemek alışkanlıkları sayesinde gözlerin rengi değişebilir.
Göz rengini değişen 10 gıda ürünü
Gözler – sağlığın anahtarı ve kalbin aynasıdır.

Genellikle gözlerin rengi ebeveynlerin genleri ile belirlenir, ancak bu zaman da istisnalar vardır. Bu nedenle çocuğun gözlerinin renginin nasıl olacağını doğuncaya kadar belirlemek mümkün değildir. Dahası da odur ki, hatta yetişkin insanda bile gözlerin rengini değiştirmek mümkündür ve sadece lensler aracılığıyla değil. Uzmanlara göre, basit diyet yemek alışkanlıkları sayesinde gözlerin rengi değişebilir.

Gözün rengini ne belirler?

Gözün Iris kısasının rengi “melanin” pigment ile belirlenir. Çocuk büyüdükçe onun gözünün renginin nispeten değiştiğini görmek mümkün. Bu ona göre oluşur, Iris pigment melaninin konsantrasyonu değişir.
Gözün rengi üç genin etkileşimi temelinde oluşur. Şu anda onlardan sadece ikisi tetkik edildi. Doğacak çocuğun gözünün rengini sadece ebeveynlerinin gözlerinin Iris kişasının rengi ile önceden belirlemek mümkün değildir. Genlerde beklenmedik sonuç da olabilir.
Fakat gözlerin rengini büyüdükten sonra da değiştirmek mümkündür. Bunu sağlamak için ise aşağıda belirtilen ürünleri gıda rasionuna dahil etmek gerekir:

1. Zencefil

Bu bitki çeşitli iltihaplanmalarına giderilmesinde kendi sihirli gücü ile ünlüdür. Zencefil önemli ölçüde kas ağrılarını ve kimyaterapiden sonra bunalmayı azaltır. Ayrıca saptanmıştır ki, zencefil astım belirtilerini ortadan kaldırır ve hasarlı karaciğeri tedavi eder. Tüm bunlara ek olarak zencefil gözlerin rengine etki eder, onları daha parlak ve etkileyici yapar.

2. Et
Et çinko ve magnezyum gibi mineraller bulunur ve bu mineraller de gözün Iris belirgin değişikliklerine neden olur. Et ürünleri vücudumuzu organizmada bütüm süreçlerin düzgün işleyişi için gerekli olan proteini sağlar.

3. Fındık
Eğer gözlerinizin rengini değiştirmek istiyorsanız, o zaman fındık rasionunuzdan giriş yapacağınız ilk ürünlerden biridir. Ayrıca bu imkan, bunlardan daha az kalorili olanı badem. Aynı zamanda unutmayın ki, kızartılmış kabuklu fındıkta yüksek sıcaklık nedeniyle tüm gıda maddeleri imha eder.

4. Soğan
Soğandan düzenli kullanımı gözün renginin zamanla değişmesine ve cildin iyileşmesine izin verir. Soğan gözün Iris ve saçların sağlığına olumlu etkisi vardır. Ayrıca bilinmektedir ki, soğan depresyon belirtilerini hafifletiyor, uykusuzluğun tedavisine yardımcı olur ve iştahın artmasını sağlar.

5. Zeytinyağı
Zeytinyağının inanılmaz özellikleri saymakla bitmez. Bu ürün tüm hastalıklarda en iyi ilaç olarak kabul edilir. İçerdiği eşsiz elementler sayesinde gözün Iris daha güzel ve yumuşak olur. Ayrıca zeytinyağı gerginliği ortadan kaldırır ve kanda kötü kolesterol konsantrasyonunu azaltır.

6. Papatya çayı
Bu inanılmaz faydalı çay sinir sisteminde gerginlik hormonlarının konsantrasyonunu azaltır ve gözlere daha sıcak çalar verir. Ondan da çeşitli mide-bağırsak hastalıklarının tedavisinde, yanıklar ve yaralar kullanılır.
7. Balık
Deniz ürünleri tüm vitaminlerin, özellikle B, C, A, D, E ve K vitaminlerinin zengin kaynağıdır. Bu ürünlerden kullanımı sırasında gözlerin renginin değişmesi özellikle balığın içerdiği demir, magnezyum ve fosfor sayesinde gerçekleşir. Fakat gözle görülür sonucun elde edilmesi ancak balık yemeklerinden düzenli kullanıldığında mümkündür.

8. Ispanak
Ispanak gözlerin gençliğinin korunmasını sağlayan mikroelementlerle zengindir. İçeriğinde bulunan yüksek miktarda demir sayesinde gözler daha parlak ve dolgun bir görünüm kazanır. 1 bardak çiğ ıspanak 27 kalori enerji verir. Ispanak magnezyum, potasyum ve A vitamini bakımından zengindir. İçeriğinde ıspanak diyet kanser ve astımın önlenmesine yardımcı olur, kan basıncını azaltır ve kemikleri güçlendirir. Ayrıca cildin ve saçların sağlığına olumlu etkisi vardır.

9. Bal
Günlük rasiona ilave edilen puan önemli ölçüde gözlerin renginin değişmesine etkileyebilir. Fakat bu kesinlikle doğal bal olmalıdır. Bu mucizevi üründen düzenli kullanımı gözlerin Iris qişasının doğal rengine daha parlak çalar verecek. Ayrıca bal sağlık için önemli olan şekerin zengin kaynağıdır. Fruktozanın yüksek konsantrasyonu (38.2%) onu erkeklerin rasionu için ideal ürün ediyor.

10. Ayı üzümü (Uva ursi)
Bu yatıştırıcı çay göz kaslarını sık yatıştırır ve gözün Iris qişasının rengini daha parlak. Ayrıca bu çay idrar söktürücü özelliğe sahiptir ve cildin çeşitli hastalıkları, ayrıca artrit sırasında yardımcı olur
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)