Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google, Youtube Videoları Üzerinden Alışveriş Yapmayı Sağlayacak Yeni Özelliğini Test Etmeye Başladı

Ekranda dokunabildiğimiz her noktaya bir satış butonu ekleme yarışında olan Google bir adım daha atmaya hazırlanıyor. Teknoloji devi, uzun zamandır üzerinde çalıştığı, YouTube videoları üzerinden doğrudan satış yapılmasını sağlayacak yeni butonunu test etmeye başladı.

Sosyal medya platformları bildiğiniz üzere artık ayaklı birer mağazaya dönüşmüş durumda. Özellikle Facebook ve Instagram'ın mağaza özelliğiyle platform üzerinden doğrudan alışveriş yapabilme imkanının sunulması sonrasında artık baktığımız her yerde satın alınabilecek bir ürün görür olduk.
Bu sonu gelmez yarışta geride kaldığını hissetmiş olacak ki Google, yepyeni bir özellikle kendi ailesine yeni bir alışveriş alanı eklemeye hazırlanıyor. Uzun süredir üzerinde çalışılan bu özellik sayesinde izleyiciler YouTube videolarında yer alan butonlara tıklayarak videoda yer alan ürünlere ulaşabilecek ve ürünleri satın alabilecekler.

İnternetten alışveriş yaygınlaştıkça, alışveriş yapılacak platformlar da durmadan artıyor​


6d020e49504b76affd1647e9ce7c318d06a31f6e.jpg

Özellikle pandemi sonrası e-ticaret siteleri ve uygulamaları üzerinden yapılan alışverişlerde satış rakamlarının tüm dünyada fırlayışa geçtiğini de düşünürsek, bu alışveriş özelliğinin YouTube'da da iyi sonuç vereceğini söylemek yanlış olmaz.

Üstelik bu özelliğin YouTuber'lar için yepyeni bir reklam ve kazanç alanı olacağını da söylemek mümkün. YouTuber'lar bu yeni alışveriş butonu ile birlikte videolarına daha fazla ürün alarak daha fazla reklam yapabilecekler. Bu da beraberinde onlar için daha fazla kazanç anlamına gelecek.

Özellik henüz test aşamasında​


da7c435a295328143f754f7be3015f0e36730d4a.jpg

YouTube bu özelliği son birkaç aydır ufak deneme grupları üzerinde test ediyordu ve özelliği kullanabilen kanal sayısı giderek artıyor. Henüz yalnızca ABD'de kullanılabilir olan yeni özelliğin ne zaman tüm kullanıcıların beğenisine sunulacağı ya da ülkemizde de aktif olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.
 
Katılım
9 May 2019
Mesajlar
833
Tepkime puanı
911
Puanları
93
Yaş
33
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Amaç, tüketime sevk..Alışveriş bağımlılığında; takıntılı, dürtüsel bir davranış söz konusu. Genellikle ihtiyaç dışı aşırı alışveriş yapma arzusu, para harcama, kişi genellikle kızgın, kaygılı ya da üzgün hissettiğinde alışveriş yapma ihtiyacı duyar, alışveriş esnasında keyif, zevk, coşku hissederken, , uzun vadede suçluluk, sıkıntı ve utanç hisleri belirmeye başlar. Bir süre sonra harcanan para miktarı ,kişinin hayatında problem yaratmasıyla durum hastalıklı bir kısır döngü halini alır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)