Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google Haritalar, Sokak Görünümü ve Haritayı Bölünmüş Ekran Olarak Göstermeye Başladı

Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,736
Puanları
113
Yaş
46
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Google Haritalar, yeni güncellemeyle birlikte sokak görünümünü ve haritayı üst üste bölünmüş ekran şeklinde göstermeye başladı. Bu özellik sayesinde aynı anda hem haritayı hem de sokak görünümünü kontrol edebilirsiniz.

Her geçen gün uygulamalarına ve hizmetlerine yenilik getiren Google'ın bugünkü durağı Haritalar oldu. Şirket, Google Haritalar'ın işlevselliğini bir tık daha üst düzeye taşıyacak bir özelliğini yayınladı. Yeni özellik, Android işletim sistemindeki Google Haritalar'da sokak görünümünü ayrı bir pencereye aldı.
Sokak görünümünü yeni bir pencereye alan arayüz güncellemesiyle Haritalar, artık bölünmüş ekran şeklinde gözükebilecek. Haritada istediğiniz noktaya bir yer işareti eklediğiniz takdirde altta açılan ufak sokak görünümü penceresine tıkladığınızda sokak görünümü, haritanın üstünde aşağıdaki şekilde gözükecek.

Yeni arayüz böyle gözüküyor​


49be9d6428fb051e312c7d6f3fe3b1238dabdf7c.jpg

Yeni özellik sayesinde hem sokak görünümünü hem de bulunduğunuz yeri aynı anda yönetebileceksiniz. Üst pencerede sokak görünümünde ilerleyebilir ve etrafınıza bakabilir, altta yer alan haritada istediğiniz yere tıklayarak orayı anlık olarak sokak görünümünde görebilirsiniz. Tabii bulunduğunuz yerin haritada mavi çizgiyle işaretlenmiş olmasına dikkat edin.

Yeni Google Haritalar arayüzü, dünya genelinde pek çok kullanıcı için sunucu taraflı bir güncelleme sayesinde kullanılabilir oldu. Fakat arayüzün iOS kullanıcıları için ne zaman kullanılabilir olacağı henüz bilinmiyor. Aynı özellik, internet tarayıcısındaki Google Haritalar'da uzun bir süredir yer alıyordu.
Google Haritalar, bundan iki hafta önce sokaklarda daha önce görmediğimiz kadar detayı bizlere gösterecek bir özelliğini yayınlamıştı. Yalnızca 4 şehir için yayınlanan bu özellik; yol genişliklerini, yol kenarlarındaki ağaçlandırmaları, refüjleri, yaya geçitlerini, şeritleri ve daha pek çok detayı görmemizi sağlamıştı.
 
Katılım
24 Ağu 2019
Mesajlar
21
Tepkime puanı
60
Puanları
13
Yaş
33
Konum
Kayseri
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Google çok muhteşem bir şirket ama şu sitelerin çekirdek güncellemeleri beni benden alıyor. Ciddi anlamda geriliyorum... spin makaleleri bastı bir yazar, o yazar arkadaşla da ücretli çalışıyordum 6K olan tekil ziyaretçi 1K göremez oldu.

Google, güncellemer konusunda iyi olduğunu düşünmüyorum. Bunun sebebi ise, özgün tüm siteleri aşağı çekip nerede spam içerikli haber siteleri varsa hepsini 1. sayfa 1. sıraya attı. Elbette Google'da para geçiyor, elbette gücü olan en yukarı çıkıyor ama gel gelelim o kadar emeği veren site sahipleri ne olacak? Çok fazla emek verdiğim sitemi öyle yaptıktan sonra siteyi komple silmeyi düşündüm, 10 gün girmedim sinirden siteye. Mertcan sağ olsun çok fazla destek oldu, motivasyon verdi ve öyle kendime geldim.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)