Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google Haritalar Güncellemesi Gerçek Yer Şekillerini Görmeyi Daha Kolay Hale Getiriyor

Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,736
Puanları
113
Yaş
46
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Google, kullanıcılar arasında oldukça popüler olan Google Haritalar servisini daha da detaylandırıyor. Yeni güncellemeyle birlikte yer şekilleri daha doğru ve kolay bir şekilde görülebilecek.

Özellikle bilmediğiniz bir şehre gittiğinizde konum bulmak için kullanılan uygulamalardan bir tanesi de Google Haritalar oluyor. Google, kullanıcılar arasında oldukça popüler olan bu servisini, bu haftadan itibaren daha da detaylandırıyor, renklendiriyor ve daha da kullanışlı hale getiriyor.
Teknoloji devi; ormanları, çölleri, nehirleri ve karla kaplı dağları daha doğru şekilde belirtmek için uydu görüntülerini alarak bilgisayar görüntüleri uyguladı. Daha sonrasında ise basit bir renk şeması geliştirdi.
Google Haritalar artık daha detaylı ve daha doğru

Google, yeni renk şemasıyla birlikte yoğun ormanlık alanları koyu yeşille gösterirken açık alanları daha açık renklerle gösterecek. Ayrıca yayınlanan blog yazısına göre yeni "doğal özellikler" manzarası, ekranda küçültme yaptığınızda otomatik olarak harekete geçecek.

Yukarıdaki görselde Google Haritaların yeni ve eski sürümü arasındaki farkı çok net bir şekilde görebilirsiniz. Eski sürümde, doğal parklar için yeşil renk kullanılırken yeni sürümde korunan bu bilginin üstüne buzul örtüsünün nerede olduğu da gösteriliyor.

Şirket, ayrıca şehir içi için de bir çalışma yürütüyor. Google, yolları daha doğru şekilde ve genişlikte göstermek için de bir çalışma yapıyor. Ayrıca şehir içi için yapılan bu çalışmada kaldırımlar, yaya geçitleri gibi yapılar hakkında daha kapsamlı bilgiler yer alacak. Bu sayede kullanıcılar, yoğun trafik kavşaklarını daha güvenli bir şekilde yönetebilecek.
Google, yeni sokak haritalarını önümüzdeki aylarda İngiltere'nin Londra, ABD'nin New York ve San Francisco şehirlerinde kullanıma sunacak. Bu özellik, diğer şehirler için ise zaman içerisinde geliştirilecek.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)