Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google, Dijital Denge Uygulamasına Benzer 5 Yeni Uygulama Yayınladı

  • Konbuyu başlatan BaRoN
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:53
Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,736
Puanları
113
Yaş
46
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Google, bundan bir sene önce insanları telefon bağımlılığından kurtarmak amacıyla Dijital Denge uygulamasını yayınlamıştı. Şirket, bu konudaki çalışmalarını sürdürdü ve Dijital Denge'den ayrı olarak aynı amaca sahip 5 adet yeni uygulamayı yayına sürdü.

Google, geçtiğimiz sene içerisinde Dijital Denge uygulamasını Play Store'da indirmelere açmıştı. Dijital Denge'ye açılışından birkaç ay sonra getirilen yeni özellikler Google'ı durdurmadı ve şirket bu uygulamanın üzerine gitmeye devam etti. Şirket, kullanıcıların telefonu kullanma sürelerini azaltacak başka yöntemler test ederek bu alanda gelişme çalışmalarını da sürdürdü.
Şirket, bugün Dijital Denge benzeri 5 adet yeni uygulama paylaştı. Google Creative Lab tarafından yayınlanan bu uygulamalar telefonda Dijital Denge uygulamasının bulunmasını zorunlu kılmıyor ancak uygulamaları kullanabilmek için Android 8.0 ve üzeri bir işletim sistemi kullanmanız gerekiyor.
1 - Unlock Clock


Unlock Clock isimli uygulama, aslında canlı bir duvar kağıdı. Bu uygulama ile birlikte telefonun kilidini günde kaç kere açtığınızı görebiliyorsunuz. Bu şekilde kendinize belirli sınırlar koyarak telefon kullanımınızı engelleyebilirsiniz veya telefona ne kadar 'ihtiyaç duyduğunuzu' görebilirsiniz

2 - We Flip

We Flip, aslında bir grup arkadaşınız ile yapabileceğiniz sosyal bir deneyin uygulamaya çevrilmiş hali. Genellikle arkadaş ortamlarında telefonlara bakılmasın diye herkesin telefonu toplanır ve masanın bir yerine konur, telefona ilk bakan kişi ise oyunu kaybeder ve hesabı öder. We Flip, bu durumun uygulama haline getirilmiş hali. Herkes aynı anda uygulamadaki anahtarı aşağı indiriyor ve sayaç başlamış oluyor. Herhangi biri telefonunun kilidini açtığında ise sayaç son buluyor ve ne kadar süredir telefonlara bakılmadığı ve ilk kimin kilidi açtığı ekranda gözüküyor.

3 - Post Box


Bu uygulamanın temel amacı, telefona gelen bildirimleri gizleyerek sizlerin başka işlere olan odağınızı kaybetmemenizi sağlamak. Post Box, seçtiğiniz zaman aralıkları dışında sizlere herhangi bir bildirim uyarısı gönderilmemesini sağlıyor.
4 - Morph
Morph isimli uygulamanın temel amacı, günün hangi saatinde hangi uygulamaların önemli olduğunu sizlere göstermek ve yalnızca bunlara odaklanmanızı sağlamak. Misal verelim; eğer iş saatlerinde sizlere Gmail, Google Drive veya Takvim gibi uygulamalar lazımsa Morph, o saatler aralığında sizlere yalnızca bu üç uygulamayı gösteriyor ve diğerlerini gizliyor. Bu şekilde de odağınızı kaybetmeniz önlenebiliyor.
5 - Desert Island
Son uygulamamız olan Desert Island ise sizlere 7 adet uygulama seçmenizi söylüyor. Sizin için 'en önemli' 7 uygulamayı seçtikten sonra 24 saatlik sayaç başlıyor. Desert Island, 24 saat sonra sizlere bir grafik sunuyor. Bu grafikte sizler için önemli olan uygulamaları ve başka uygulamaları ne sıklıkla kullandığınız yer alıyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)