Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Giysilerinizin Güzel giyinmeyi seviyorzun Ömürlü Olması İçin yapmanız Yereken 6 Şey

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:38

Eqe

Güzel giyinmeyi seviyoruz ve bu nedenle de tüm ay boyunca büyük bir uğraşla çalışıp didinip kazandığımız maaşımızı en son moda kıyafetlere harcıyoruz. Ancak zamanla eskimeleri kaçınılmaz oluyor tabii. Bu nedenle sadece satın almak yetmez kıyafetlerimize iyi bakmak da önemli. Neyse ki birkaç ufak numara sayesinde bu mümkün.

BBAomMA.img


Giysilerinizin uzun ömürlü olması için yapmanız gereken 6 şey
Solan siyahlarınızı yenileyin
Özellikle siyah kıyafetler en çok giyindiğimiz ve maalesef kısa sürede solan giysilerimizdir. Her siyah kıyafetinizden solar solmaz vazgeçmek yerine onları kumaş boyasıyla yenilemeye ne dersiniz? Yapmanız gereken tek şey tüm siyah kıyafetlerinizi ılık bir su içine batırmak ve kumaş boyasını iki bardak suda çözdürdükten sonra bu suyun içine katmak. Daha sonrasında bu boyalı sudaki kıyafetlerinizi hızlıca karıştırın. İyice karıştığına inandığınızda bir 10 dakika daha bekletin. Önce sıcak sonra da soğuk suyla durulayın. Sentetik kumaşlarda istediğiniz sonucu alamasanız da pamuklularda kesinlikle işe yarayacaktır.
İyi askılar alın
Giymediğiniz süre boyunca elbiseleriniz askılarında bekler. Bu nedenle iyi askılar almak son derece önemlidir. Kıyafetinizin şeklini bozmayacak, hafif etli ama bir o kadar yumuşak, kaliteli askı kullanmak giysilerinizin ömrünü uzatır.
Kuru temizlemeyi sık kullanmayınKuru temizleme sırasında kullanılan sert kimyasallar kıyafetlerinizin ömründen çalar. Bu nedenle en ufak, basit lekelerde kıyafetlerinizi anında kuru temizlemeye göndermek yerine, doğal yöntemleri ya da piyasadaki leke çıkarıcıları kullanarak temizlemeyi deneyin. Tabii ki öncesinde temizleme talimatında önerilen kuralları okuyun ve kullanacağınız temizleyicileri bu talimatlara göre uygulayın.
Fermuarlara dikkat edin
Kıyafetlerinizde gördüğünüzde başınızdan aşağı kaynar su dökülmesine neden olan o minik deliklerin çoğu çamaşır makinasında oluşur. Nedeni de genellikle başıboş dönerken kumaşları kıstıran metal fermuarlardır. Bu nedenle yıkamaya atmadan önce fermuarları kapatmayı unutmayın.
Ayakkabı ve çantalarınızı doldurun
Kullanmadığınız zamanlarda ayakkabı ve çantalarınızın şekillerinin bozulmaması için mutlaka gazetelerle doldurun. Bu sayede ayakkabılarınız ve çantanız uzun yıllar aynı şekilde bozulmadan durur. Hem böylece çantalarınızın içi de daima temiz kalır.
Kıyafetlerinizi ayırıp yıkayın
Biliyoruz çok yoğunsunuz. Ancak kıyafetlerinizin uzun ömürlü olması için kotları, renklileri, beyazları, sentetik ve pamukluları ayrı ayrı yıkamaya özen göstermelisiniz. Hatta makinaya atmadan önce ters çevirmek biraz zamanınızı alsa da kıyafetlerinizi uzun seneler giyebilmenizi sağlar.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)