Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gebelikte Beslenme

Eqe

Gebelikte artık diğer tüm alışkanlıklarınızı ve beslenme düzeninizi değiştirerek yeni bir sayfa açmanız önemlidir. bebeğinizin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi ve normal kilosunda dğması için ayrıca tüm yaşamsal faaliyetlerinin normal olarak kazanması ve yerine getirebilmesi için gebelikte beslenmeye çok dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gerekmektedir. Gebelik başlı başına özel ve önemli bir dönemdir kadınlar için çeşitli sıkıntılar ilk 3 ayda yaşansa da önemi ve değeri büyüktür.

Siz ne kadar iyi beslenirseniz bebeğinizde tüm ihtiyaçlarını anne rahminde o kadar iyi karşılayacaktır. Gebelikte beslenme esnasında süt ürünleri çok önemlidir. Süt ürünleri tüketerek bebeğin kemik gelişimine olumlu etki yapmış ve kemik gelişimin güçlü olmasını sağlamış olursunuz. Et ürünleri gebelikte çok sık tüketilmeli ve özellikle balık omega 3 kaynağı olması açısından bebeğin beyin gelişimi açısından çok önemli bir yiyecektir. Haftada yaklaşık olarak 2 kez tüketilmesi gerekmektedir. bebeğinizin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi ve normal kilosunda dğması için ayrıca tüm yaşamsal faaliyetlerinin normal olarak kazanması ve yerine getirebilmesi için gebelikte beslenmeye çok dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gerekmektedir. Gebelik başlı başına özel ve önemli bir dönemdir kadınlar için çeşitli sıkıntılar ilk 3 ayda yaşansa da önemi ve değeri büyüktür.

Siz ne kadar iyi beslenirseniz bebeğinizde tüm ihtiyaçlarını anne rahminde o kadar iyi karşılayacaktır. Gebelikte beslenme esnasında süt ürünleri çok önemlidir. Süt ürünleri tüketerek bebeğin kemik gelişimine olumlu etki yapmış ve kemik gelişimin güçlü olmasını sağlamış olursunuz. Et ürünleri gebelikte çok sık tüketilmeli ve özellikle balık omega 3 kaynağı olması açısından bebeğin beyin gelişimi açısından çok önemli bir yiyecektir. Haftada yaklaşık olarak 2 kez tüketilmesi gerekmektedir.

Doktor kontrolünde balık yağları kullanılabilir. Kuruyemişler bebek sağlığı açısından ve içeriğindeki besin kaynakları açısından çok önemlidir. Bol bol tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle fındık ve ceviz omega 3 kaynağıdır ve beyin fonksiyonlarının iyi ve olumlu gelişebilmesi adına çok önemlidir. Gebelikte beslenirken bebeğin sağlıklı olması sağlanmalı ve karbonhidrattan mümkün olduğunda uzak durulmalıdır. Aldığınız bol miktarda karbonhidrat sadece sizde kiloya dönüşür bebek için bir fayda sağlamaz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular