Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Galata Kulesi ve Kız Kulesinin Aşkı

Katılım
19 Ağu 2017
Mesajlar
1,101
Tepkime puanı
455
Puanları
83
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Kız Kulesini bilirsiniz şu koca boğazın ortasında yalnız başına bütün zerafeti, afeti ve güzelliğiyle insanı büyüleyen yüzyıllardır var olan şaheser. Güzelliği ve aşklara konu olan efsaneleri ile dillere destandır Kız Kulesi.Ama yapayalnızdır.Var olmuş nice Aşklar görmüştür ama kendi hep yalnız kalmıştır. ßu yalnızlık onu denizin karanlıklarını görmeye itmiş, ruhunu karartmıştır. Artık ne eski ışıltısı vardır ne de denizlerin dalga seslerine martılara eşlik eden neşesi. Bütün bu yalnızlığı ile sıkılırken, karşısına inşa edilmeye başlayan Galata Kulesini görür ve bir anda vurulur bu gösterişli kuleye Kız Kulesi.

Galata Kulesi bütün heybetiyle yükselivermiş kız kulesinin karşısına. Galata Kulesi İstanbul'un her bir köşesine hakim ve kudretli duruşuyla öyle yakışıklı gözüküyormuş ki, Kız Kulesi'nin ona vurulmaması imkansızmış. Galata Kulesi de ilk gördüğü gün aşık olmuş denizin ortasında duran bu nazlı kıza.

İki aşık yıllarca bakmışlar birbirlerinin güzelliğine ama nasıl kavuşur nasıl dile getirirlermiş ki aşklarını, arada koca bir deniz varmış. Kız Kulesi aşık olduğu heybetli yakışıklıya hislerini anlatamadığı için günden güne daha bir solgunlaşıyormuş. Üstelik onun hislerinide merak ediyormuş, ya o sevmezse beni diye kahrından deli oluyormuş. Galata Kulesi de aynı merak ve endişe ile büyütüyormuş her geçen gün ona olan aşkını. Galata Kulesi dayanamazmış sevdiğini bu halde görmeye ve birgün ulaştırırım nasıl olsa ona diye anlatırmış ona hissettiklerini, yazarmış sayfalarca şiirlere mektuplara.. Düşünüp durmuş nasıl ulaştırabilirmiş ki bu sayfaları Aşkına ?
Galata Kulesi kara kara düşünürken Hezarfen Ahmet Çelebi çıkıvermiş birgün tepesine ve Galata Kulesinden Üsküdar'a uçacağını anlatmış bu kudretli Kuleye. Galata Kulesi yalvaran sözcüklerle rica etmiş Hezarfen Ahmet Çelebi'den , Kız Kulesine yazdığı mektupları şiirleri ulaştırmasını. Galata Kulesinin aşkının gücüne dayanamayan Hezarfen Ahmet Çelebi bu isteği kabul etmiş. Almış mektupları koynuna ve bırakmış kendini koca kuleden boğaza doğru.. Ama çılgınca esen rüzgar ile bir o yana bir bu yana savrulurken denize düşürmüş mektupları.. Kız Kulesi merakla izlerken bu çılgın adamı savurduğu kağıtları Galata Kulesinin yolladığını hissetmiş ve martılarla şarkı söyleyerek keyiflenmiş.

Olan biteni uzaktan çaresizce izleyen Galata Kulesi ise üzüntüden ne yapacağını şaşırmış. Ama görmüş ki dalgalar yardım ediyor aşkına ve mektuplarını tek tek bırakıyor Kız Kulesinin kucağına..

Kız Kulesi yalnızlıktan kurtulmanın, Aşkına karşılık bulmanın sevinci ile içine güneş gibi doğan bu haşmetli Kulenin karşısında günden güne güzelleşiyor ışıl ışıl parlıyormuş :)
Aşkının karşılıksız olmadığını gören Galata Kuleside yıllara rağmen daha bir kudretli daha bir sağlam süzüyormuş sevdiğini...

işte bu Aşk yüzünden ikiside yıllardır güzelikleriyle büyülüyor insanlığı..


kiz-kulesi_643086.jpg


 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular Forum Tarih
miSsy Arşiv Bölümü 10 529
miSsy Arşiv Bölümü 13 658
Minikçe Arşiv Bölümü 0 260

Benzer konular